kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۰۴۱
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۰
تعداد نامزدها بیش از دو برابر دوره قبل است
با توجه به شمار افرادی که اخیرا تأیید صلاحیت شده‌اند، شمار نامزدهایِ نمایندگی مجلس به ۱۲ هزار و ۷۱۱ نفر رسیده و به ازای هر کرسی بیش از 43 نفر تأیید صلاحیت شده‌اند که تا این‌جا بیش از دو برابر دوره قبل است و از رقابتی‌تر شدن انتخابات مجلس حکایت می‌کند.
 
 
 
سرویس سیاسی ـ
 
دشمن در داخل و خارج در تلاش است، مردم را از انتخابات مأیوس کند اما این همواره مردم بوده‌اند که آنان را ناامید کرده‌اند. طبعا یکی از اهداف بدخواهان این است که انتخابات بدون حضور پرشور مردم برگزار شود زیرا این حضور نشانگر عزم راسخ ملت در پشتیبانی از نظام و انقلاب اسلامی است و دشمن را عصبانی می‌کند. ملت آگاه ایران به مسئله انتخابات اهمیت بالایی می‌دهد و آن را یک حق و تکلیف می‌داند. 
بیش از ۶۵۰ داوطلب دیگر
 برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید شدند 
دکتر ‌هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان اخیرا از تایید صلاحیت بیش از ۶۵۰ نفر دیگر از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد. وی یکشنبه 1 بهمن نیز تایید صلاحیت بیش از هزار داوطلب انتخابات مجلس در مرحله بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان را اعلام کرده بود.
وی عنوان کرده بود: این تعداد افراد در مرحله قبل از سوی هیئت‌های نظارت صلاحیت‌شان تایید یا احراز نشده بود که در بررسی در شورای نگهبان صلاحیت‌شان احراز و مورد تایید قرار گرفت.
طحان نظیف پنج شنبه 14 دی نیز گفته بود: بیش از
11 هزار نفر تایید صلاحیت شدند که این رقم نسبت به دوره قبل (تعداد افرادی که در هیئت‌های نظارت استانی تایید صلاحیت شدند) دو برابر است.
دکتر طحان‌نظیف خاطرنشان کرده بود: بنابراین به ازای هر کرسی مجلس 38 نفر تایید صلاحیت شدند که در حوزه‌های انتخابیه به رقابت خواهند پرداخت.
با اوصاف فوق و با توجه به شمار افرادی که اخیرا تأیید صلاحیت شده‌اند، شمار نامزدهایِ نمایندگی مجلس به
۱۲ هزار و ۷۱۱ نفر رسیده و به ازای هر کرسی بیش از 43 نفر تأیید صلاحیت شده‌اند که تا این‌جا بیش از دو برابر دوره قبل است و از رقابتی‌تر شدن انتخابات حکایت می‌کند.
نتایج بررسی صلاحیت‌های انتخابات مجلس خبرگان رهبری
 مشخص شد
عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با بخش خبری ۲۱ سیما، ضمن تبریک میلاد باسعادت امیرالمؤمنین حضرت علی علیه‌السلام، از اتمام بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری توسط فقهای شورای نگهبان خبر داد و گفت: ۱۳۸ نفر از داوطلبان احراز صلاحیت شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، طحان نظیف همچنین از تایید صلاحیت بیش از ۶۵۰ نفر دیگر از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد و یادآور شد که در روز‌های گذشته نیز یک هزار و ۱۴ نفر از کسانی که در مراحل قبل صلاحیت‌شان احراز نشده بود، تایید صلاحیت شدند.
وی خاطرنشان کرد: بررسی‌های شورای نگهبان درخصوص داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ۱۹ بهمن ادامه دارد.
عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان همچنین درخصوص داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری که صلاحیت‌شان از سوی شورای نگهبان تایید نشده است، گفت: طبق قانون این افراد می‌توانند از تاریخ ۶ الی ۹ بهمن (طی ۳ روز) از طریق سامانه داوطلب اعتراض خود را ثبت کنند.
طحان نظیف بیان داشت: بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری بر اساس قانون توسط فقهای شورای نگهبان در دو بخش شرایط علمی و شرایط عمومی انجام می‌گیرد. عمده داوطلبانی که صلاحیت‌شان احراز نشد، از شرایط علمی لازم برخوردار نبودند. 
گفتنی است، مردم، انتخابات را که مظهر خواست و رأی‌شان است، مغتنم می‌شمارند و در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان که روز جمعه 11 اسفند برگزار می‌شود، با حضور باشکوه خود بار دیگر می‌درخشند و دشمن را مأیوس و آشفته می‌کنند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: