kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۰۱۶
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹
مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت:
 
 
 
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: مصرف لبنیات در کشور ما به اندازه یک واحد در روز است.
احمد اسماعیل‌زاده درباره آخرین وضعیت اجرای برنامه «شیرمدرسه» به ایسنا گفت: این برنامه در مدارس ابتدائی دولتی آغاز شده است و با وجود اینکه در بودجه سال جاری اجرای این برنامه دیده نشده بود اما ریاست جمهوری عدد خوبی برای این برنامه اختصاص دادند و کار توزیع شیر آغاز شد.
اسماعیل‌زاده افزود: بر اساس آخرین آمار به غیر از دو استان که مشکلاتی در تامین شیر استرلیزه دارند، در سایر استان‌ها این برنامه جاری است و دوستان ما در وزارت آموزش و پرورش در حال تلاش هستند تا این برنامه در آن دو استان هم با روال عادی اجرائی شود.
وی تاکید کرد: در حال حاضر دو بار در هفته شیر به کودکان ارائه می‌شود، اما به دنبال این هستیم که برنامه گسترش یابد و در وهله اول به صورت سه بار در هفته شیر در مدارس توزیع شود و در وهله دوم بتوانیم برای گروه متوسطه اول هم توزیع شیر را داشته باشیم. ان‌شاءالله اگر به تصویب نهائی برسد از این به بعد به صورت روتین اتفاق خواهد افتاد.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اسماعیل‌زاده با تاکید بر اینکه مصرف لبنیات در کشور ما به اندازه یک واحد در روز است، اظهار داشت: این در حالی است که نیاز ما در کشور مصرف روزانه دو تا سه واحد لبنیات است. این نیاز در کودکان و افراد سالمندی که مبتلا به پوکی استخوان هستند و زنان باردار و شیرده اهمیت دو چندان دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: