kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۱۸۷۸
تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۴
رئیس قوه قضائیه:
رئیس قوه قضائیه گفت: با تلاش‌ها و مجاهدت‌های نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی در بخش‌های مختلف تعداد زیادی از عناصری که به انحای مختلف در جنایت ۱۳ دی کرمان نقش داشتند شناسایی و دستگیر شده‌اند.
 
 
به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام و‌المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست دیروز شورای عالی قوه قضائیه با تقدیر و تشکر از مجاهدت‌های مخلصانه کلیه مدافعان امنیت مردم ایران اسلامی و نیرو‌های امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی کشور، اظهار داشت: مدافعان امنیت ایران اسلامی در بخش‌های نظامی، امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی با مجاهدت‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی و هوشیاری و تدابیر خود، اقدامات پیشگیرانه زیادی را ترتیب می‌دهند و بسیاری از توطئه‌ها و عملیات دشمن را خنثی می‌کنند؛ موضوعی که از چشمان مردم دور می‌ماند؛ بر همین اساس ضروری است از مجاهدت‌های آنان که برای تثبیت و تحکیم امنیت شهروندان، مخلصانه و صادقانه و شجاعانه اقدامات شبانه‌روزی انجام می‌دهند تقدیر به عمل آورد.
محسنی اژه‌ای افزود: با تلاش‌ها و مجاهدت‌های نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی در بخش‌های مختلف از جمله وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه، تعداد زیادی از عناصری که به انحای مختلف در جنایت ۱۳ دی کرمان نقش داشتند اعم از مشارکت‌کنندگان، معاونین و عناصر پشتیبان این جنایت، شناسایی و دستگیر شده‌اند؛ بر همین اساس، به دادستان‌های مربوطه دستور می‌دهم که با کمک ضابطین هر چه زودتر پرونده‌های این افرادِ دستگیر شده را تکمیل کنند و به دادگاه ارسال کنند؛ دادگاه نیز با سرعت، پرونده عناصر مزبور را مورد رسیدگی قرار دهد.
فروش بیش از هزار میلیارد تومان از اموال متروکه
طی چند ماه اخیر
در بخش دوم جلسه شورای عالی قوه قضائیه، دادستان کل کشور از تشکیل هیئتی در دفتر دادستانی در راستای اجرای دستورالعمل تعیین تکلیف اموال و خودرو‌های بلاتکلیف خبر داد و گفت: هر دو هفته یک‌بار، دادستان‌های دو مرکز استان به جلسات این هیئت دعوت شده و ضمن بررسی میزان موفقیت آن‌ها در ماموریت‌های محوله پیرامون موضوع تعیین تکلیف اموال و خودرو‌های بلاتکلیف، مشکلات و مسائل آن‌ها در مسیر اجرای این ماموریت‌ها، احصاء و پیگیری می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی از فروش بیش از هزار میلیارد تومان از اموال متروکه طی چند ماه اخیر در پنج استان هرمزگان، آذربایجان غربی، ایلام، خراسان جنوبی و گلستان خبر داد و افزود: طی این مدت، ۲۸هزار و ۵۰۰ دستگاه موتورسیکلت و چهار هزار دستگاه انواع خودرو در این پنج استان به فروش رفته است. وی همچنین از فروش اموال متروکه به ارزش ۸۳۲ میلیارد تومان در استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: در حال حاضر انبار‌های اموال تملیکی استان آذربایجان شرقی، خالی هستند.
صدور کیفرخواست قاچاقچی ۶ میلیون لیتر سوخت
حجت‌الاسلام والمسلمین عبداللهی، رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه نیز از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای یکی از قاچاقچیان سوخت در یکی از استان‌های جنوبی کشور خبر داد و گفت: این قاچاقچی، ۶ میلیون لیتر سوخت را به کشور‌های همسایه قاچاق کرده بود.
موفقیت ایران در ساخت کیت ژنتیک
همچنین در این جلسه رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با تولید «کیت ژنتیک» به اولین کشور در میان کشور‌های جهان اسلام تبدیل شد که توانست استاندارد بین‌المللی ایزو ۱۸۳۸۵ که مختص محصولات حوزه پزشکی قانونی است را کسب کند، گفت: در حال حاضر با فراهم شدن امکان صادرات این محصول، «دقت» و «تشخیص» صددرصدی آن به اثبات رسیده است.
مسجدی همچنین با بیان اینکه سازمان پزشکی قانونی اخیراً توانست دستگاه الکل‌سنج تنفسی که مورد استفاده پلیس و در فرودگاههاست که در گذشته صرفاً واردکننده آن بودیم را تولید کند، افزود: ساخت این دستگاه ظرف مدت کمتر از ۶ ماه و در حالی انجام شد که طرح تحقیقاتی مربوط به تولید آن، ۱۸ ماه تعیین شده بود؛ دستگاه الکل‌سنج تنفسی ساخت ایران، با حجم نمونه کمتر و همچنین درصد خطای کمتری نسبت به مشابه نمونه خارجی خود تولید شده است.
در بخش دیگری از این جلسه، بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک با اشاره به روند اجرای طرح حذف دفاتر فیزیک تجاری گفت: در راستای تسهیل فعالیت اقتصادی و تجاری و کمک به تجار در صرفه‌جویی وقت و حفظ اطلاعات تجاری، با پیشنهاد مرکز ثبت شرکت‌های سازمان ثبت به سازمان امور مالیاتی و همچنین همکاری معاونت راهبردی قوه قضائیه، طرح حذف دفاتر فیزیک تجاری در دستور کار قرار گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر: