kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۱۶۴۷
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۷
مراسم گرامیداشت اکبر خلیلی نویسنده رمان «ترکه‌های درخت آلبالو» عصر پنج‌شنبه 28 دی در مسجد حجت‌ بن الحسن(عج) برگزار شد.
 
 
مراسم گرامیداشت اکبر خلیلی نویسنده رمان پرفروش «ترکه‌های درخت آلبالو» با سخنرانی حجت‌الاسلام قادری شامگاه پنج‌شنبه ۲۸ دی در سالن اجتماعات مسجد حجت بن الحسن(عج) برگزار شد.
اکبر خلیلی متولد سال ۱۳۲۵ در تهران بود و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در رشته ادبی ادامه داد. در سال‌های جنگ تحمیلی از خبرنگاران جنگ و اعضای انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان بود. او علاوه‌بر دبیری سرویس ادبی روزنامه جمهوری اسلامی با روزنامه‌های کیهان و جوان نیز همکاری داشت.
از بین آثار اکبر خلیلی رمان «ترکه‌های درخت آلبالو» جایزه‌هایی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در حوزه دفاع مقدس دریافت کرده است.
«گام به گام با انقلاب» (پیدایش انقلاب اسلامی)، «گام به گام با انقلاب» (انقلاب ۲)، «نون تافتون»، «چرا یکی شاهزاده می‌شود؟»، «کتاب سفر به سرزمین سدر و زیتون»، «خروس تاج‌دار است» و «کعبه هفتاد» از دیگر آثار این نویسنده است.
مراسم گرامیداشت خلیلی با روضه‌خوانی و تلاوت سوره الرحمن آغاز شد. در ادامه مراسم حجت‌الاسلام قادری با اشاره به آیاتی از قرآن کریم پیرامون مرگ، گفت: همه از خدا هستیم و به سوی خدا بازمی‌گردیم. در سه جای قرآن آمده هر کسی و در هر پست و مقامی باشی باید طعم مرگ را بچشی.
نام:
ایمیل:
* نظر: