kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۱۶۱۳
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۷
مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت:
 
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۱۳۵هزار کودک تحت پوشش برنامه دریافت یارانه امنیت غذایی قرار گرفته‌اند و ماهانه یارانه تغذیه دریافت 
می‌کنند.
احمدرضا اسماعیل‌زاده با بیان اینکه خانواده‌های دارای کودک ۶ ماه تا پنج سال برای دریافت یارانه امنیت غذایی می‌توانند به مراکز بهداشتی مراجعه کنند، افزود: تاکنون ۱۳۵هزار کودک تحت پوشش این برنامه قرار گرفته‌اند و ماهانه یارانه تغذیه دریافت می‌کنند.
اسماعیل‌زاده ادامه داد: هدف از اجرای برنامه امنیت غذایی، ارائه یارانه تغذیه‌ای به صورت ماهانه برای خانواده‌های دهک‌های اول تا هفتم جامعه و دارای کودک ۶ ماه تا پنج سال است که یک‌میلیون تا ۶۰۰هزار تومان یارانه دریافت می‌کنند.
وی افزود: واجدین شرایط می‌توانند به مراکز بهداشتی کشور مراجعه کرده و بهورزها و مراقبان تغذیه ای، کودک ۶ ماه تا پنج سال را مورد ارزیابی تغذیه‌ای قرار داده و کدملی آنها را در سامانه وزارت رفاه ثبت و سپس با بررسی‌های لازم در صورت تایید یارانه تغذیه‌ای از فروشگاه‌های منتخب مواد غذایی دریافت کنند.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت بیان داشت: دهک‌های اول تا پنج جامعه ماهانه یک‌میلیون تومان و دهک‌های ششم و هفتم نیز ۶۰۰هزار تومان یارانه برای خرید مواد غذایی پروتئین، شیر، برنج، حبوبات و روغن دریافت می‌کنند، البته کودکان این دهک‌ها هر سه ماه یک‌بار باید به مراکز درمانی مراجعه کنند و تا زمان بهبود وضعی تغذیه‌شان تحت پوشش این برنامه قرار دارند.
بنا به این گزارش، یکی از طرح‌های راهبردی دولت سیزدهم مربوط به امنیت غذایی است. ارائه کالابرگ‌ الکترونیکی گام کلانی در حوزه تحقق این طرح راهبردی بود که از ابتدای سال جاری آغاز شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: