kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۱۶۰۸
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۷
کلاهبرداری از ۵۰۰ نفر به بهانه سهام عدالت
 
فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری متهم ۱۵ساله کلاهبرداری اینترنتی توسط کارشناسان پلیس فتا این استان خبر داد.
به گزارش ایرنا از پلیس البرز‌، سردار حمید هداوند گفت: درپی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتای استان البرز و طرح شکایت مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش به ارزش ۵۰میلیون ریال، موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
هداوند افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات از مال‌باخته مشخص شد، فرد یا افرادی با دسترسی به اطلاعات حساب بانکی مال‌باخته از طریق ارسال لینک آلوده مشاهده سهام عدالت اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی کرده و مبالغ سرقتی را صرف خرید به صورت شارژ کیف پول و انتقال در چندین تله‌پرداز و خط همراه صورت کرده‌اند.
وی ادامه داد: با تلاش پلیس فتا البرز متهم به هک حساب و برداشت غیرمجاز که نوجوانی ۱۵ساله است با همراه همدستش با هماهنگی مقام قضائی در استان همدان شناسایی و دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان البرز بیان داشت: متهم در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان داشت، از مدتی قبل با ایجاد آیدی در گروه‌های تلگرامی اقدام به تبلیغ مشاهده سهام عدالت به صورت گسترده کرده و برای برقراری ارتباط و مشاهده پروفایل، طعمه‌های خود را به درگاه‌های جعلی بانک هدایت و اقدام به هک اطلاعات حساب بانکی آنان می‌کرد. هداوند گفت: تاکنون اطلاعات حساب بانکی ۵۰۰ نفر از مال‌باختگان پرونده در تلفن همراه متهم شناسایی شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: