kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۱۴۰۲
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۶
 
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک از امدادرسانی به بیش از ۵۸۰۰ نفر متأثر از برف و کولاک ۱۳ استان از 19 تا 25 دی‌ماه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، بابک محمودی، با اشاره به وقوع برف و کولاک در ۱۳ استان کشور، به تشریح اقدامات انجام شده از ۱۹ تا ۲۵ دی‌ماه پرداخت و گفت: پس از وقوع برف در گردنه‌های برف‌خیز، ۱۳ استان آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران و همدان، شامل ۵۷ منطقه، ۵۱ محور کوهستانی، ۲ شهر، ۲ روستا و ۲ ارتفاعات کوهستانی، نیاز به خدمات امدادی پیدا کردند که امدادگران جمعیت هلال‌احمر برای امدادرسانی در این مناطق حاضر شدند.
وی ادامه داد: در این مدت زمان، امدادرسانی به ۵۸۸۲ نفر انجام شد، ۱۰۲۹ نفر اسکان اضطراری پیدا کردند و ۱۳ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند. در این مدت زمان، ۱۹ بیمار هم به مراکز درمانی منتقل شدند که ۷ نفر از آنها مادران باردار بودند. همچنین ۱۲۵ تیم عملیاتی شامل ۴۱۷ امدادگر، اقدام به رهاسازی ۶۳۹ دستگاه خودرو از برف کردند.
رئیس سازمان امداد و نجات افزود: در این مدت زمان، ۸۵۸ تخته پتو، ۷۵ بسته غذایی، ۴۰۳ قوطی آب معدنی، ۲۵۰ قوطی کنسروجات، ۱۷۸۵ قرص نان و ۷۳ کیلوگرم خرما بین افراد در راه مانده، توزیع شد. گفتنی است، هموطنان می‌توانند در صورت بروز حوادث احتمالی، برای دریافت خدمات امدادی بدون محدودیت زمانی با شماره ۱۱۲، ندای امداد تماس بگیرند.
نام:
ایمیل:
* نظر: