kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۱۲۵۹
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۹
 
«محمد شیاع السودانی»، نخست‌وزیر عراق در مراسم روز شهید عراق بر مبارزه جدی دولتش با فساد تاکید کرد.
«محمد شیاع السودانی»، نخست‌وزیر عراق در مراسم رسمی بزرگداشت آیت‌الله شهید «سید محمدباقر حکیم» و روز «شهید عراقی» که با حضور مقامات عراقی صبح دیروز شنبه (اول رجب) در دفتر جریان حکمت ملی در بغداد برگزار شد، گفت: ما برای گرامیداشت یک مرحله مهم در تاریخ عراق و جنایتی که نقطه عطفی در رویارویی تروریسم با ملت سرفراز عراق بود، یعنی سالروز شهادت آیت‌الله «سیدمحمدباقر حکیم» و گروهی از ملت عراق که پس از نماز در بارگاه مطهر امیرالمؤمنین‌(ع) به شهادت رسیدند، گرد هم آمده‌ایم.
«السودانی» ادامه داد: تجربه شهدا ضرورت همبستگی و وحدت در مسائل سرنوشت‌ساز و وجود حس ملی در همه میدان‌ها و دفاع از آزادی و کرامت ملت را بر همگان روشن کرده است و دولت نیز با پایبندی به برنامه‌ای که اساس آن رسیدن به عراق مقتدر مستقل است به این مسیر ادامه می‌دهد. به گرارش تسنیم نخست‌وزیر عراق خاطرنشان کرد که در این راستا، دولت برای اصلاحات ریشه‌ای و مبارزه با فساد و تحکیم زیرساخت‌های اقتصادی و خدماتی و نوسازی زیرساخت‌های بانکی تلاش می‌کند تا به عدالت اجتماعی دست یابد و این همان هدفی است که شهدا برای میهن خویش آرزو می‌کردند. السودانی همچنین در پایان یاد شهدای ملت مجاهد فلسطین که با صبوری در برابر کشتار ایستاده‌اند را گرامی داشت و گفت: ملتی که به شهدای خود احترام نگذارد توان حفظ دستاوردهای خود را نخواهد داشت.
رئیس‌جمهور عراق نیز در این مراسم گفت: باید سیاست‌های کلی ترسیم شود و همه طرف‌ها باید با یکدیگر همکاری کنند تا پایه‌های حکومت تثبیت شود. «عبداللطیف رشید» در ادامه به چالش‌های منطقه‌ای که امنیت و ثبات را تهدید می‌کند، اشاره کرد و بر موضع عراق در اهتمام به امنیت و صلح و حسن تفاهم و بر موضع عراق در قبال ملت فلسطین در غزه تاکید کرد. رشید خواستار موضع‌‌گیری جامعه بین‌المللی برای تحقق حقوق فلسطین در دستیابی به کشور مستقل خود در خاکشان شد. وی گفت که به شدت تلاش‌ها برای گسترش دامنه جنگ را محکوم و تاکید می‌کنیم که این اقدامات موجب آسیب و خسارت برای همه می‌شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: