kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۱۰۸۷
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۳
 
مرکز درمانی «والتر رید»، وابسته به ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزیر دفاع این کشور طی مدت زمانی که در این مرکز بستری بوده عمل جراحی برای درمان سرطان پروستاتش انجام داده است. 
پس لرزه‌های مخفی‌کاری پنتاگون درباره بیماری رئیس خود همچنان در فضای سیاسی و رسانه‌ای آمریکا ادامه دارد. روز سه‌شنبه مرکز درمانی «والتر رید» که آستین در آن بستری بوده طی بیانیه‌ای به روند درمانی «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا در مدت زمانی که در این مرکز بستری بود پرداخت و از بیماری مرگبار وی پرده برداشت.
 در این بیانیه آمده است که بر اساس ارزیابی‌های آزمایشگاهی که در اوایل دسامبر 2023 (آذر)انجام گرفته بود، سرطان پروستات وزیر دفاع آمریکا تشخیص داده شد که می‌بایست تحت مداوا قرار می‌گرفت. روز 23 دسامبر(2 دی)، ‌پس از رایزنی با تیم پزشکی، وی در مرکز درمانی والتر رید بستری شده  و تحت عمل جراحی برای درمان پروستات قرار گرفت. وی در جریان عمل جراحی در بیهوشی قرار داده شده است. صبح روز پس از عمل جراحی، آستین از مرکز درمانی ارتش مرخص شده و به خانه بازگشته است. بر اساس اعلام این مرکز درمانی، سرطان پروستات لوید آستین زود تشخیص داده شده و شرایط وی در حال حاضر خوب توصیف شده است.
«پاتریک رایدر» سخنگوی وزارت دفاع پنتاگون نیز روز دوشنبه به دلیل عدم شفاف‌سازی و بیشتر در مورد ارائه اطلاعات مربوط به بستری شدن اخیر وزیر دفاع آمریکا در بیمارستان که کاخ سفید هم حدود سه روز بعد از بستری شدن وی در بیمارستان از آن مطلع شد، عذرخواهی کرد. رایدر در سخنانی گفت: آستین در تاریخ 23دسامبر تحت یک عمل پزشکی قرار گرفت و یک روز بعد به خانه رفت با این حال در 1 ژانویه(11 دی) در حالی که درد شدیدی را تجربه می‌کرد، به مرکز پزشکی نظامی والتر رید در مریلند منتقل شد. رایدر عنوان کرده است که حتی خود وی نیز ماجرای بستری شدن آستین در بیمارستان را در روز سه‌شنبه 2 ژانویه (12 دی) متوجه شده است. این در حالی است که کاخ سفید هم ماجرا را با تاخیر و در روز پنج‌شنبه متوجه شده است.
از سوی دیگر در ادامه جنجال بر سر پنهانکاری وزیر دفاع آمریکا نسبت به ماجرای بستری شدنش در بیمارستان، رئیس دفتر کاخ سفید به وزیران و اعضای کابینه دستور داد هر گونه ناتوانی در انجام وظایفشان را به اطلاع دفتر او برسانند. به گزارش فارس، خبرگزاری آسوشیتدپرس در این باره نوشت، «جف زاینتس» در یادداشتی که برای وزیران کابینه فرستاد به آنها دستور داد، در صورت ناتوانی در انجام وظایف یا از دست دادن توان ارتباط، کاخ سفید را از رویه‌های مربوط به محول کردن اختیاراتشان به یک مقام جانشین مطلع کنند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: