kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۰۹۶۹
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰

 

بر پایه آمارهای منتشره مرکز ملی آمار ایران، قیمت مسکن در تهران در سومین ماه از پاییز امسال کاهش یافت.
به گزارش مرکز آمار ایران، در آذر ماه ١٤٠٢ شاخص قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٢٧٤ و چهار دهم رسید که نسبت به ماه قبل (٢٨٢ و نیم)، دو و 9 دهم درصد کاهش داشته است.
در آذر ماه ١٤٠٢ تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران منفی دو و 9 دهم درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (یک و نیم درصد)، ٤.٤ واحد درصد کاهش داشته است.
منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به ماه قبل است.
در آذر ماه ١٤٠٢ تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٥٧ و نیم درصد رسید. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (٦٨ و هفت دهم درصد) ١١ و دو دهم واحد درصد کاهش داشته است. منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل است.
نرخ تورم سالیانه آذرماه ١٤٠٢ آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٨٥ و هفت دهم درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٨٦ و سه دهم درصد)، شش دهم واحد درصد کاهش داشته است.
منظور از نرخ تورم سالیانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل است.
بر پایه این گزارش، در آذر ماه ١٤٠٢ متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب به ۸۰ میلیون و ۲۹۸ هزار تومان و ۷۵ میلیون و ۹۲۳ هزار تومان رسیده است.
در این ماه منطقه یک با متوسط وزنی قیمت ۱۵۷ میلیون و ۱۰۶ هزار تومان بیشترین و منطقه ١٩ با متوسط وزنی قیمت ۴۰ میلیون و ۸۳۹ هزار تومان کمترین قیمت را در بین مناطق ٢٢گانه شهر تهران به خود اختصاص داده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: