kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۰۹۵۹
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰

 

میرمصطفی جوادی، علی داوودی و رضا دهدار سه وزنه‌بردار غایب مسابقات قهرمانی آسیا هستند.
مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ از ۱۴ بهمن در ازبکستان آغاز می‌شود. این مسابقات گزینشی المپیک پاریس است و برای برخی ملی‌پوشان که هنوز موفق به ثبت رکورد بالا و گرفتن سهمیه المپیک پاریس نشده‌اند، رویداد مهمی است.
با توجه به پایان یافتن زمان ارسال لیست نهائی، اسامی ۱۲ وزنه‌بردار برای حضور در این مسابقات رد شده است که البته با تصمیم کادر فنی اسامی این نفرات در آستانه مسابقات اعلام خواهد شد. البته میرمصطفی جوادی در دسته ۸۹ کیلوگرم، رضا دهدار در دسته ۱۰۲ کیلوگرم و علی داوودی در دسته ۱۰۹+ کیلوگرم در این مسابقات حضور نخواهند داشت.
میرمصطفی جوادی در رنکینگ جهانی در جایگاه پنجم قرار دارد، علی داودی در دسته فوق سنگین چهارم و رضا دهدار در دسته ۱۰۲ کیلوگرم هشتم قرار دارد. طبق سیستم کسب سهمیه المپیک، ۱۰ نفر اول هر وزن به همراه بهترین نفرات هر قاره در رنکینگ، جواز حضور در المپیک پاریس را به دست می‌آورند.
تا پایان مسیر کسب سهمیه المپیک پاریس، تنها قهرمانی قاره‌ها و مسابقات جام جهانی تایلند باقی مانده است. در حال حاضر تیم ملی وزنه‌برداری مردان ایران در بین ۱۰ نفر اول، در سه وزن قرار دارد و سهمیه کسب کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: