kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۰۸۰۶
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۱
 
دو گزینه خارجی از هدایت تیم ملی والیبال ایران انصراف دادند و یکی دیگر از گزینه‌ها هم به احتمال زیاد نتواند به ایران بیاید.
نشست کمیته فنی فدراسیون امروز (یکشنبه ۱۷ دی) با حضور وحید مرادی سرپرست فدراسیون، ناصر میرفخرایی، محمود افشاردوست، مصطفی کارخانه، منوچهر پورحسن، علی فتاحی، پدیده بلوری‌زاده، امیر طلوع‌کیان و جواد مهرگان (به صورت آنلاین) برگزار شد.
در روند بررسی سرمربی تیم ملی والیبال ۱۵ گزینه خارجی و یک مربی داخلی بررسی و در نهایت چهار گزینه باقی ماندند. بر این اساس ویتال‌هاینن (بلژیک)، آنجلو لورنزوتی (ایتالیا)، سعید معروف (ایران) و روبرتو پیاتزا (ایتالیا) چهار گزینه اصلی مدنظر برای هدایت تیم ملی والیبال ایران بودند.
فدراسیون والیبال پس از برگزاری جلسه کمیته فنی اعلام کرد که دو گزینه از چهار گزینه مورد نظر و مورد تأیید، براساس آخرین مذاکرات صورت گرفته در روز گذشته برای حضور در ایران به دلایلی نامعلوم به یکباره از همکاری با فدراسیون والیبال ایران انصراف دادند. 
شنیده شده این دو گزینه‌ ویتال‌هاینن و روبرتو پیاتزا هستند. از طرفی لورنزوتی نیز احتمال کمی دارد که سرمربیگری ایران را قبول کند که با این اوصاف هر سه خارجی از چهار گزینه فوق احتمالا کنار خواهند رفت.
باید دید که فدراسیون والیبال با شرایط پیش آمده چه تصمیمی در مورد سرمربی تیم ملی می‌گیرد. محمود افشاردوست سخنگوی کمیته فنی فدراسیون والیبال درباره مباحث مطرح شده در این نشست، گفت: مدت‌هاست که فدراسیون والیبال در تلاش برای بهترین تصمیم برای والیبال کشور است تا بهترین مربی که تجربه بالا و شرایط فنی خوبی دارد را در رأس والیبال کشور قرار دهد.
وی با بیان این‌که در این پروسه ۱۵ گزینه خارجی و یک داخلی بررسی شد و در نهایت چهار گزینه باقی ماند، تصریح کرد: پس از صحبت در شورای مشورتی و کمیته فنی به این نتیجه رسیدیم که زمان هست و نیاز به فوریت وجود ندارد، چون برخی گزینه‌ها برای حضور در ایران مردد هستند.
وی گفت: در نشست امروز(دیروز) مقرر شد بررسی بیشتری صورت گیرد و تفکر بیشتری روی گزینه‌های خارجی و داخلی صورت گیرد تا با بررسی بیشتر در جلسات هفتگی بهترین تصمیم گرفته شود. مذاکرات به قوت خود باقی است.
افشاردوست تاکید کرد: با توجه به اینکه متاسفانه دو نفر از گزینه‌ها براساس آخرین مذاکرات صورت گرفته در روز شنبه برای حضور در ایران به دلایلی که برای فدراسیون مشخص نیست، آمادگی ندارند، باید منتظر ماند تا گزینه‌های جدید اضافه شده و بررسی نهائی صورت گیرد.
وی با ابراز تعجب از رفتار مربیانی که مذاکرات را تا به این‌جا پیش برده‌اند و به یکباره تصمیمشان تغییر کرده است، گفت: شرایط برای والیبال ایران کمی سخت شده است و باید فدراسیون از کانال‌های خود استفاده کند و مذاکرات را ادامه دهد. ممکن است انصراف دو گزینه به هر دلیلی باشد و این موضوع در کشورمان مسبوق به سابقه است.
سخنگوی کمیته فنی فدراسیون والیبال ادامه داد: آقای مرادی سرپرست فدراسیون والیبال در صورت لزوم برای مذاکرات حضوری به خارج از ایران سفر می‌کند تا از نزدیک با گزینه‌های مدنظر مذاکره کند. همچنین به پیشنهاد سرپرست فدراسیون و موافقت اعضای کمیته فنی برای ایجاد انگیزه بیشتر و استفاده از حداکثر ظرفیت، پاداش و جایزه خاص و ویژه‌ای در صورت صعود به المپیک برای تیم ملی در نظر گرفته شده است.
افشاردوست در پایان گفت: به عنوان عضوی کوچک از خانواده والیبال به خودم و والیبال افتخار می‌کنم که اقبال عمومی به این ورزش وجود دارد اما باید تصمیمی کاملا عاقلانه صورت گیرد و باید بررسی بیشتری صورت گرفته و تصمیم درستی گرفته شود. به دنبال ارتقای ورزش والیبال هستیم و باید صبر بیشتری داشته باشیم.
وی تاکید کرد: امیدوارم رسانه‌ها و تمامی اعضای خانواده والیبال کمک کنند که تیم ملی خوبی داشته باشیم و بتوانیم بهترین تصمیم را خارج از شتابزدگی و عجله و فشار فضای مجازی بگیریم.
نام:
ایمیل:
* نظر: