kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۰۷۵۸
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۶
قالیباف در اجلاسیه سراسری اندیشکده‌های حکمرانی و قانون‌گذاری؛
رئیس‌مجلس گفت: وقتی حرف از حکمرانی درست می‌زنیم، باید شفاف‌سازی، هوشمندسازی، مردمی‌سازی مورد توجه قرار گیرد که خروجی آن کارآمدسازی است‌.
 
 
محمدباقر قالیباف، رئیس‌مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه اجلاس سراسری اندیشکده‌های حکمرانی و قانونگذاری استانی، اظهار کرد: در ابتدا اقدام تروریستی جمعی از مردم عزیز کشورمان در مراسم سالگرد شهید سلیمانی در کرمان را محکوم می‌کنم. این حادثه ننگین و شرمگین به دست جنایتکاران واقعاً یک شهادت مظلومانه بود و باید بگویم که عبور از خط قرمزهای نظام پاسخ محکمی خواهد داشت.
وی درباره اندیشکده‌های حکمرانی و قانون‌گذاری استانی، گفت: این امر یکی از پایه‌های تحول است که مقام معظم رهبری هم بارها بر آن تاکید فرمودند.
رئیس‌مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما نمی‌توانیم در مجلس شورای اسلامی قانون‌گذاری کنیم اما ذی‌نفعان آن قانون، در فرآیند بررسی و تصویب آن نقشی نداشته باشند.
قالیباف تاکید کرد: هر موضوعی باید مردمی‌سازی شود و مردم باید به شکل واقعی درگیر موضوعات شوند. وقتی حرف از حکمرانی درست می‌زنیم، باید شفاف‌سازی، هوشمندسازی، مردمی‌سازی مورد توجه قرار گیرد که خروجی آن کارآمد سازی است‌.
نام:
ایمیل:
* نظر: