kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۰۶۲۹
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۸
مدیر برنامه‌های گل‌محمدی اعلام کرد
با استعفای یحیی گل‌محمدی از سرمربیگری پرسپولیس، در حال حاضر تنها نامی که برای جانشینی او مطرح می‌شود، برانکو ایوانکوویچ است.

 

سرویس ورزشی-

جلسه اول رضا درویش با یحیی گل‌محمدی با تاکید سرمربی پرسپولیس به جدایی همراه بود و او اعلام کرد که به هیچ وجه حاضر به بازگشت نیست با این حال درویش گفت که فعلا قصد اعلام جدایی او را ندارد. حالا قرار است در ۴۸ ساعت آینده مدیر برنامه یحیی به باشگاه پرسپولیس برود تا آخرین مذاکره و جلسه را با مدیرعامل سرخ‌پوشان داشته باشد.
بر اساس اعلام خبرگزاری ایسنا، مدیر برنامه‌های سرمربی پرسپولیس صبح پنج‌شنبه در تماس با رضا درویش اعلام کرده که گل‌محمدی دیگر حاضر به بازگشت نیست و از این رو روز یک‌شنبه به باشگاه پرسپولیس خواهد رفت تا برای اقاله قرارداد توافق کند.
با صحبت‌های مدیربر نامه‌های گل‌محمدی، احتمالا بعد از این جلسه جدایی یحیی اعلام می‌شود و سازوکار دریافت مطالبات نیز در همین جلسه نهائی خواهد شد. با این حال باشگاه پرسپولیس اندک امیدی دارد تا شاید یحیی از استعفای خود صرف نظر کند و به تیم بازگردد، در غیر این صورت پروسه انتخاب سرمربی از فردا یکشنبه آغاز می‌شود.
گل‌محمدی و فسخ قرارداد با توافق دوطرفه
استعفای یحیی گل‌محمدی از سرمربیگری پرسپولیس، مدیریت این باشگاه را شوکه و شگفت‌زده کرد چرا که به نظر می‌رسید با وجود انواع و اقسام مشکلات در نیم فصل وضعیت تیم تا حدودی به حالت طبیعی برگشته و البته ارتباط بین گل‌محمدی و درویش هم عادی شده و خبری از آن اختلافات قبلی نیست.
با این وجود بعد از استعفای ناگهانی گل‌محمدی دقیقا مشخص نشد دلیل اصلی استعفای او یا دلایلی که منجر به این اقدام ناگهانی از سوی او شده چیست. در این باره البته به مسائل متعددی مثل عدم تمدید قراردادش و مواردی که خود یحیی به آنها اشاره کرد از جمله کمبود امکانات، باختن بازی نقل و انتقالات و جنگ‌های بیرون از زمین و رسانه‌ای به رقبا مورد بحث قرار گرفت اما همچنان این ابهام وجود دارد که گل‌محمدی چرا خواستار جدایی شد و چرا در میانه راه تیمش را رها کرد؟
چنانچه بازیکن یا مربی بعد از امضای قرارداد در زمان مشخص شده در قراردادشان مطالبات مشخص شده فی‌مابین خود و باشگاه‌شان را دریافت نکرده باشند، می‌توانند نوتیس داده و سپس قرارداد خود را فسخ کنند که ظاهرا گل‌محمدی تا این‌جا فقط 30 درصد مبلغ قرارداد فصل جاری‌اش را دریافت کرده و از شرایط فسخ یکطرفه برخوردار است.
با این وجود فسخ یکطرفه برای یحیی گل‌محمدی سودی نخواهد داشت چرا که چنانچه او به صورت دوطرفه و با توافق با باشگاه قراردادش را فسخ کند نیمی از قرارداد خود را خواهد بخشید و با دریافت 20 درصد باقی مانده مبلغ قراردادش از این باشگاه جدا خواهد شد. رقم قرارداد این فصل یحیی گل‌محمدی با پرسپولیس 25 میلیارد تومان بوده که تا الان 30 درصد آن را گرفته (7.5 میلیارد تومان) و در صورت توافق دوطرفه با باشگاه 20 درصد دیگر آن را دریافت خواهد کرد (5 میلیارد تومان) ضمن اینکه نیمی از آپشن‌های فصل قبل را هم طلب دارد. در عین حال اگر گل‌محمدی بخواهد قراردادش را با نیت عقد قرارداد جدید فسخ کند باشگاه پرسپولیس می‌تواند مدعی شود که چون قراردادش را فسخ کرده رقم بیشتری به رقم قبلی اضافه نکند در صورتی که در حالت عادی وقتی قراردادی تمدید می‌شود حدود 20 درصد به رقم قرارداد قبلی اضافه خواهد شد.
مطرح شدن نام برانکو
با توجه به اینکه به احتمال فراوان مدیر برنامه‌های یحیی گل‌محمدی روز یکشنبه مراحل فسخ یکطرفه قرارداد وی را انجام خواهد داد و مدیران باشگاه پرسپولیس هم به این قطعیت رسیده‌اند که گل‌محمدی به هیچ وجه راضی به ادامه همکاری نخواهد شد بحث‌های مربوط به اینکه جانشین یحیی چه کسی باشد در باشگاه آغاز شده و فعلا نتیجه مشخصی نداشته است.
بر اساس اعلام برخی منابع نزدیک به باشگاه پرسپولیس، در برآوردهای اولیه این باشگاه هیچ گزینه داخلی‌ای برای جانشین یحیی گل‌محمدی وجود ندارد چرا که بعد از قهرمانی‌های اخیر انتخاب گزینه‌های داخلی موجود که تعدادشان بسیار ناچیز است شاید با بازخورد منفی از سوی هواداران مواجه شود و همین مسئله کار انتخاب سرمربی بعدی را برای باشگاه پرسپولیس دشوار خواهد کرد.
در عین حال برای انتخاب سرمربی خارجی هم شرایط در نقل و انتقالات زمستانی بشدت دشوار است و خیلی سخت می‌شود در این مقطع از فصل مربی مناسب و ایده‌آل مد نظر باشگاه با بودجه متناسب با پرسپولیس و مسئله سقف قرارداد پیدا شود.
با این شرایط در حال حاضر تنها نامی که پیرامون باشگاه شنیده شده برانکو ایوانکوویچ است. برانکو محبوبیت و افتخار بسیاری در پرسپولیس کسب کرده و فعلا تنها گزینه‌ای است که هواداران با بازگشت او موافقند و روی این گزینه اتفاق نظر دارند. در عین حال برای بازگشت برانکو به پرسپولیس دو مانع وجود دارد. اول اینکه او تا پایان جام ملت‌های آسیا با فدراسیون فوتبال عمان قرارداد دارد و دوم اینکه جریمه دیرکرد عدم پرداخت مالیات قرارداد او به سازمان امورمالیاتی پرداخت نشده است. البته باشگاه پرسپولیس مدتی قبل مالیات قرارداد برانکو را پرداخت کرد اما جریمه دیرکرد مالیات او که رقم بالایی هم هست پرداخت نشده و تا زمانی که این عدد پرداخت نشود او قادر به حضور در ایران نخواهد بود.
دیروز خبرگزاری فارس در گزارشی عنوان کرد که هزینه مالی آوردن برانکو بالاست زیرا رقم قرارداد برانکو و دستیارانش در دوره قبلی فعالیت او در پرسپولیس نزدیک به یک میلیون و 300 هزار دلار بود و طبیعتا الان رقم بیشتری را پیشنهاد خواهد داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: