kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۰۵۰۰
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۲
 
بر اساس آخرین آمارهای رسمی، تاکنون ۴۸ تن در حادثه زلزله دوشنبه ژاپن جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش ایسنا به نقل از «راشاتودی»، مقامات ژاپن تخمین می‌زنند که در پی وقوع زلزله شدید روز دوشنبه در این کشور، برق حدود ۴۵هزار خانه در استان «ایشیکاوا» قطع شده بود. این در حالی است که دمای هوا هم به شدت کاهش یافته است. همچنین آتش‌سوزی بندری منجر به افزایش ویرانی‌های برجا مانده پس از زلزله شده و حدود ۱۰هزار خانه تخریب شده است. نخست‌وزیر ژاپن هزار سرباز را برای کمک به تلاش‌های امدادی، به مناطق حادثه‌دیده اعزام کرده است. همچنین به حدود ۶۲هزار نفر دیگر نیز دستور تخلیه داده شده است. در همین حال، هشدارهای مربوط به وقوع سونامی روز سه‌شنبه لغو شد. پیش‌تر با اعلام «هشدار» سونامی صدها نفر به مناطق مرتفع فرار کرده بودند و شب را در پناهگاه‌ و مراکز موقتی که دولت در نظر گرفته، گذراندند. بر اساس آخرین آمارهای رسمی، تاکنون ۴۸ تن در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند. خبر دیگر از ژاپن اینکه، یک هواپیمای مسافربری ژاپن (ژاپن ایرلاین) هنگام فرود در فرودگاه بین‌المللی «هانه‌دا» در توکیو دچار حریق شد. 
به گزارش ایرنا، تلویزیون ژاپن گزارش داد که هواپیمای خطوط هوائی این کشور در فرودگاه با یک هواپیمای گارد ساحلی برخورد کرده است.  سخنگوی خطوط هوائی ژاپن گفت که این هواپیما پرواز ۵۱۶ است که از مبدأ فرودگاه شین- چیتوسه در هوکایدو انجام گرفته بود و حامل ۳۷۹ مسافر است. همه مسافر این هواپیما تخلیه شدند.
به گزارش خبرگزاری کیودو، هواپیمایی که در فرودگاه توکیو دچار حریق شد، از خطوط هوائی داخلی بوده و از مبدأ ساپورو در شمال ژاپن پرواز کرده بود. هواپیمای متعلق به گارد ساحلی ژاپن که پرواز ۵۱۶ به آن برخورد کرده در حال پرواز به پایگاه نیگاتا (در ساحل غربی ژاپن) برای ارسال کمک‌ها به شبه‌جزیره «نوتو» بود. طبق اعلام گارد ساحلی ژاپن، هواپیمای متعلق به این نهاد حامل ۶ خدمه بود که خلبان موفق به فرار از هواپیما شد اما سرنوشت ۵ نفر دیگر نامعلوم است.
به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، تلویزیون دولتی ژاپن تصاویری پخش کرده که شعله‌های آتش از پنجره‌های هواپیما و زیر آن به بیرون زبانه می‌کشد. شواهد حاکی است سرنشینان در داخل هواپیما حضور داشتند اما گزارش شده که تمامی ۳۷۵ مسافر از هواپیما تخلیه شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر: