kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۰۴۲۰
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۶
 
سرویس ورزشی-
حدود پنج ماه قبل بود که با حکم رئیس‌جمهور، کیومرث ‌هاشمی به عنوان سرپرست و بعد از آن به عنوان وزیر ورزش و جوانان معرفی شد. در روزهای ابتدائی حضور‌ هاشمی در وزارت ورزش، بازی‌های آسیایی‌ هانگژو در پیش بود و کمتر کسی انتظار داشت که در آستانه این بازی‌ها که برای ورزش ایران بسیار مهم است، ساختار وزارت ورزش دستخوش تغییرات شود.
اتفاقا همین‌گونه نیز شد و بدون تغییر خاصی در وزارت ورزش، کاروان ایران راهی بازی‌های آسیایی‌ هانگژو شد. بعد از بازگشت کاروان انتظار می‌رفت تغییرات مدنظر وزیر که اتفاقا در برخی موارد نیز ضروری به نظر می‌رسد، آغاز شود اما در عمل اتفاقی رخ نداد و فقط تغییراتی در حوزه دفتر وزیر و حراست وزارت ورزش رخ داد. 
بلاتکلیفی عجیبی که این روزها دامن ورزش را گرفته حاصل همان تصمیمات مهمی است که تا به امروز اتخاذ نشده است. معاون قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش مدتهاست کشوی میز خود را خالی کرده تا نفر جدید معرفی شود اما گزینه‌ای از سوی وزیر اعلام نمی‌شود، نتیجه آن می‌شود که بیش از 10 فدراسیون ورزشی با سرپرست اداره می‌شود.
معاونت پارلمانی، حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش مدتهاست مسئول ندارد؛ آن هم در شرایطی که خود وزیر هر هفته به یک استان سفر می‌کند اما خبری از معاون امور استان‌هایش نیست. در این میان هر از چندگاهی هم اخباری درخصوص ابطلال انتخابات برخی فدراسیون‌ها مخابره می‌شود تا جای خالی معاون حقوقی بیش از همیشه احساس شود!
معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی نیز تکلیفش مشخص نیست و مسئول آن به مانند معاون قهرمانی نمی‌داند در تفکرات وزیر ورزش جایی دارد یا خیر.
در شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور هم شرایط به مانند معاونت‌های وزارت ورزش است. سرپرست این شرکت که منصوب وزیر قبلی است تا به امروز حداقل چند بار در رسانه ملی استعفای خود را اعلام کرده‌ اما یک مدیر به عنوان جانشین او معرفی نمی‌شود! این تعلل در شرایطی است که بازسازی ورزشگاه آزادی و احداث مجموعه بزرگ ورزشی تهران از جمله مهم‌ترین وظایف وزارت ورزش و جوانان است.
خلاصه کلام اینکه با شرایط موجود کمتر کسی در وزارت ورزش تکلیف خودش را می‌داند و بهتر است کیومرث ‌هاشمی به عنوان وزیر برای پایان دادن به وضع موجود تکلیف معاونت‌ها و زیر مجموعه‌های خودش را مشخص کند. اگر قرار بر تغییرات است هرچه سریع‌تر اعلام شود و اگر هم قرار نیست آب از آب تکان بخورد حداقل به افراد حاضر اعلام شود تا با خیال راحت به کار خود ادامه دهند!
نام:
ایمیل:
* نظر: