kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۰۳۴۱
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۶
خطيب جمعه شيراز:

در فتنه‌های آخرالزمانی باید دنبال ولایت باشیم تا بصیرتمان را از دست ندهیم، و راه را گم نكنيم

امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه باید نسبت به تشکیل و تحکیم خانواده که رهبر معظم انقلاب سیاست کلی نظام را روی این موضوع قرار داده است، با جدیت اقدام کرد، افزود:
 
شيراز- خبرنگار كيهان:
 
۱۴ میلیون جوان در آستانه ازدواج داریم. باید بدانیم اگر خانواده به شکل اسلامی تشکیل نشود و خانواده‌های اسلامی ما تحکیم نشود، امید دشمن به اینکه در آینده به انقلاب و اسلام لطمه بزند، زیاد می‌شود. این مطلب را ما باید به جد باور داشته باشیم و در مورد آن اقدامات مناسب انجام دهیم که خانواده در اقدامات سیاسی و اجتماعی افراد تاثیر جدی دارد.
امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه امروز آغاز هفته بصیرت است، گفت: در ۸ دی‌ماه مردم شیراز همراه با مردم چند شهر دیگر قبل از ۹ دی حرکت حماسی خود را آغاز کردند. شهری که شهر فرهنگ است و به تعبیر رهبر معظم در قله فرهنگ است، با همه متانتی که مردم این شهر دارند و آرامشی که در مردم این شهر زبانزد است اما وقتی پای کار ایستادن برای دین می‌رسد، جانانه می‌ایستند.
وی ادامه داد: این مردم در همه طول تاریخ اثبات کرده‌اند جزو پیشقراولان انقلاب اسلامی بوده‌اند و هستند. افتخار برای همه آنهائی که در دوران ستم‌شاهی در وسط این شهر شهید دادند و میدان را برای حکومت اسلامی باز کردند، و در دوران دفاع مقدس نيز مردم شیراز ۵ هزار شهید و مردم استان فارس ۱۵ هزار شهید تقدیم کردند اما اجازه ندادند پرچم دین خدا زمین بخورد و این کار بزرگی است.
امام جمعه شيراز در ادامه سخنان خود مسئله فلسطین را یادآور شد و گفت: فلسطینی‌ها گفته‌اند اگر امروز غزه ایستاده است، از مردم ایران یاد گرفته‌اند یعنی درس مقاومت را از این ملت فراگرفته‌اند و این‌ها باعث افتخار است. دژکام با بیان اینکه ذکر انواعی دارد، گفت: اینکه فرمود ذکرُ علیٍ عبادَهٌ، نکته اصلی است و اگر می‌خواهیم در فتنه‌های آخرالزمانی بصیرتمان را از دست ندهیم، باید دنبال ولایت باشیم. هرجا ولی ایستاده است پشت سرش بایستیم که راه را گم نخواهیم کرد. بصیرت این‌جا تأمین می‌شود، کسی اشتباه نکند. برخی از افراد زیاد تحلیل یاد می‌دهند و تحلیل خوب است اما تحلیل همه جا پاسخگو نیست، چون چیزی رهبر می‌داند که ما نمی‌دانیم و او به خاطر چیزی که می‌داند، جهت‌گیری می‌کند اما ما نمی‌دانیم و چیز دیگری می‌گوییم.