kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۰۳۱۱
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۲
 
ابوالقاسم محمدزاده
خاورمیانه همواره مهد تمدن‌های بزرگ بشری بوده و ادیان الهی از آن ناحیه ظهور کرده و از آنجا به سایر نقاط گسترش پیدا کرده است و براساس اسناد موجود تاریخی، اولین انقلاب تاریخ بشریت یعنی‌؛ انقلاب کشاورزی در این منطقه شکل گرفته و به قول؛ آلوین تافلر، اولین موج تمدن بشری، بدون هیچ‌گونه روایتی از آنجا به جهان صادر شده است و دومین انقلاب تاریخ بشر یا انقلاب صنعتی در اروپا شکل گرفت و با روایت خاصی به خاورمیانه کشیده شد که تاثیرات مثبت و منفی بر خاورمیانه داشت. از تاثیرات منفی آن می‌توان به هجوم اروپاییان به این منطقه اشاره کرد، به‌گونه‌ای که استعمارگران اروپایی خاورمیانه را به گذرگاهی برای ورود به شرق تبدیل کردند و کشف نفت در قرن بیستم تاثیر بسزایی در دو جنگ جهانی اول و دوم داشت.
تقابل ارتش‌ها در جنگ جهانی دوم و صدور اعلامیه بالفور در سال 1917م، که زمینه پیدایش دولت یهود در سال 1897م، فراهم شده بود، تعدادی از یهودیان به کمک «آژانس یهود و صندوق ملی یهود» از اروپای شرقی و روسیه تزاری به سرزمین فلسطین کوچ داده شدند و از آن سال به بعد خاورمیانه با دو مؤلفه نفت و فلسطین شناخته شد.
خاورمیانه در مدت کوتاهی شاهد چندین جنگ خونین شد و کشورهای عربی با تقلیل بحران مذکور به سطح عربی- اسرائیلی، در پشت ناسیونالیسم عربی صف‌آرایی کردند و این در حالی است که این بحران با توجه به خاستگاه ادیان الهی، مسئله فلسطین علاوه‌ بر جهان بشریت و موحدان عالم به همه مسلمین مرتبط است. به خصوص که بیت‌المقدس، قبله اولین مسلمین است و دارای ارزش ویژه‌ای است. 
خطر صهیونیسم بشریت و مسلمین را تهدید می‌کند و این در حالی است که روند پرشتاب تحولات خاورمیانه شدت گرفته و همچنان ادامه دارد. جنگ اعراب و اسرائیل، جنگ 33روزه و مقاومت بی‌نظیر ملت فلسطین در جنگ 22روزه نوار غزه، نتیجه همان تحولات خاورمیانه است که به دنبال تشکیل کشور اسرائیل رخ داد که پس از پایان جنگ جهانی دوم به طرز عجیبی با تکیه بر مطلوم‌نمایی صهیونیست‌ها مبنی بر صهیونیست‌ستیزی کشتار یهودیان توسط آلمان نازی، طی سال‌های 1939 تا 1945م، گزکی بود برای بزرگ‌نمایی این عمل نازی‌ها، تحت عنوان «هلوکاست» و جهش صهیونیست‌ها برای تشکیل کشور اسرائیل.
صهیونیست‌ها مدعی‌اند که در فاصله سال‌های 1939 تا 1945، 6میلیون یهودی از سراسر اروپا جمع‌آوری شده و به اردوگاه‌های مرگ در لهستان و آلمان فرستاده شده و در کوره‌های آدم‌سوزی توسط آلمان‌ها سوزانده شده‌اند.
ماجرای «هلوکاست» یا افسانه و داستان کشتار یهودیان اولین‌بار در محافل صهیونیستی توسط «الی ویزل» مطرح شد و به مرور رهبران و سیاستمداران صهیونیسم بدان دامن زده و گسترشش دادند. این در حالی است که بر اساس اسناد و آمار مراکز معتبر آمار آمریکا، جمعیت صهیونیست‌ها قبل و بعد از جنگ جهانی دوم، نه‌تنها کاهش نیافته بلکه به نسبت قبل از جنگ جهانی دوم چند صدهزار بلکه یک میلیون نفر افزایش داشته است و این ادعای نسل‌کشی یهودیان در جنگ جهانی دوم دروغی بیش نیست و از نظر آمار هیچ جایگاهی ندارد و کاملا مردود است و هلوکاست واقعی توسط صهیونیست‌ها در خاورمیانه و به خصوص فلسطین و غزه در حال شکل‌گیری و وقوع است و اکنون همان مدعیانی که هلوکاست را زمینه بسط و گسترش رژیم اسرائیل می‌دانند، در حال رقم زدن هلوکاست واقعی و نسل‌کشی حقیقی مردم غزه هستند که با کوچ اجباری ساکنین غزه از شمال به جنوب و بمباران‌های وسیع و گسترده نوار غزه، هلوکاست واقعی را در قرن 21 و در مقابل چشم جهانی رقم می‌زنند، به‌گونه‌ای که از ابتدای طوفان الاقصی (15 مهر 1402 شمسی برابر با 7 اکتبر 2023 میلادی) تا همین امروز، بیش از 18هزار نفر از مردم باریکه غزه را که بیشتر آنان زن و کودک هستند را به شهادت رسانده و بیش از 45هزار نفر مجروح به جای گذاشته که باز هم بیشترین درصد مجروحین را زنان و کودکان به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که افکار عمومی جهانیان نسبت فلسطین عکس‌العمل نشان داده، اما سردمداران استعمارگر و جهان‌خوار که حامیان رژیم صهیونیستی و کودک‌کش‌اند نه‌تنها در مقابل این هلوکاست واقعی قرن21 واکنشی نشان نداده بلکه درصدد تجهیز ارتش این رژیم غاصب هستند و مدرن‌ترین تجهیزات نظامی شامل‌؛ انواع بمب و گلوله‌های ممنوعه را در اختیارش قرار می‌دهند تا علیه مردم بی‌دفاع غزه به‌کار گیرند که خود سرآغاز تحولات جدیدی در خاورمیانه است.
آری امروز در دنیا، کلمه اسرائیل معرف صهیونیسم و نشانه شقاوت و نژادپرستی و دنیاداری است که همواره سه خصیصه را دنبال می‌کند و درصدد نیل به اهداف بنیانگذاران اوست: اعتقاد به برتری قومی و نژادی یهود‌، تشکیل حکومت جهانی یهود و تصرف فلسطین. 
نام:
ایمیل:
* نظر: