kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۰۲۴۰
تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۶
 
معاون وزیر کار گفت: با تدابیر صورت گرفته زمین‌های اطراف شهرک‌های صنعتی و برخی از زمین‌های داخل شهرها به ساخت مسکن کارگری اختصاص یافته است.
علی‌حسین رعیتی‌فرد در مراسم هفته بصیرت و میثاق امت در شهرک صنعتی سالاریه ورامین، مسکن کارگری و حل مشکلات این حوزه را مهم برشمرد و از اختصاص زمین‌های اطراف شهرک‌های صنعتی برای مسکن کارگری خبرداد. وی اعلام کرد: از زمانی که سکاندار امور شدیم تلاش کردیم برای امنیت شغلی کارگران، عدالت مزدی و حل مشکلات بنگاه‌های مشکل‌دار با احصا موارد و مشکلات آنها قدم برداریم که در این راستا ۳۷ درصد کاهش مشکلات بنگاه‌های مشکل‌دار را شاهد هستیم.
معاون وزیر کار افزود: اکنون بسیاری از شهرک‌های صنعتی در کشور به دنبال نیروی کار هستند و نرخ بیکاری کاهشی شده است و به حدود هشت درصد رسیده و با دستور ریاست جمهوری جلسات حوزه کار به صورت منظم برگزار می‌شود تا دغدغه جامعه کارگری و تولیدکنندگان کم و کمتر شود.
رعیتی‌فرد ادامه داد: با تدابیر صورت گرفته زمین‌های اطراف شهرک‌های صنعتی و برخی از زمین‌های داخل شهرها به ساخت مسکن کارگری اختصاص یافته است تا بتوانیم قدمی کوچک در حل مشکلات بزرگ جامعه کارگری برداریم.
گفتنی است، در حالی که قبلا اعلام شده بود از یک میلیون مسکن سالانه در حال ساخت نهضت ملی، 200 هزار واحد به کارگران واگذار می‌شود. پیش از این رئیس اتاق تعاون ایران اعلام کرده بود که در قالب تفاهم بین اتاق تعاون و وزارت راه و شهرسازی،‌ 200 هزار واحد مسکونی برای کارگران در قالب تعاونی‌های مسکن ساخته می‌شود.  همچنین صولت مرتضوی؛ وزیر کار در تیرماه امسال در بازدید از پروژه ۴۰ واحدی تعاونی مسکن کارگران شهرستان بروجن، از احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی ویژه کارگران در طی چهار سال خبر داده بود.  او، پیش از این نیز‌ بر ضرورت تامین معیشت و مسکن کارگران در راستای پاسداشت منزلت کارگر تاکید کرده بود. 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: