kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۰۰۸۶
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۴
سرانجام جدول رده‌بندی لیگ برتر منظم می‌شود
 
سرانجام و با انجام دو دیدار معوقه پرسپولیس – نساجی و گل‌گهر سیرجان- سپاهان جدول رده‌بندی لیگ برترفوتبال منظم خواهد شد.
دو مسابقه معوقه از هفته‌های ششم و یازدهم لیگ برتر عصر امروز برگزار می‌شود. با انجام این دو مسابقه تقریبا جدول لیگ برتر بالاخره منظم می‌شود و تعداد مسابقات برابر خواهد شد. ضمن اینکه با رای کمیته استیناف فدراسیون فوتبال امتیازهای کسر شده از پرسپولیس و سپاهان به این دو تیم برگردانده شد تا به این ترتیب استقلال پس از هفته‌ها صدر جدول را به سپاهان واگذار کرد.
 نبرد سرخپوشان با نساجی لالیگایی!
دو تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا امروز مقابل هم قرار می‌گیرند. پرسپولیس در بازی آخر با آسیا وداع کرد و نساجی حذف شده‌ای زود هنگام بود. رقابت امروز یک ویژگی دیگر هم دارد حضور یک سرمربی اسپانیایی جدید در تیم شهر خسته. البته نساجی تاکنون در لیگ برتر نتوانسته از پرسپولیس امتیاز بگیرد. حالا شاید این مربی اسپانیایی بتواند این طلسم ناکامی را بشکند!
نساجی فصل گذشته دو شکست سنگین را پذیرا شد در آزادی 5 بر یک شکست خورد و در هفته آخر هم 4 بر صفر بازی را به پرسپولیس واگذار کرد تا این تیم جشن قهرمانی را در شهر قائمشهر برپا کند. پرسپولیس در صورت برد با استقلال هم امتیاز می‌شود و به دلیل تفاضل گل کمتر در رده سوم می‌ایستد. نساجی مازندران هم امتیاز گرفتن برایش از نان شب واجب‌تر است و برای اینکه از رده پانزدهم جدول جدا شود نباید دست خالی از ورزشگاه آزادی خارج شود.
 غیبت نیمی از بازیکنان سپاهان در سیرجان
مسابقه معوقه از هفته ششم در سیرجان هم برای همه مدعیان بالای جدول اهمیت دارد. هرچند سپاهان با برگشت امتیازهایش 31 امتیازی است و دو امتیاز از استقلال بیشتر دارد و یک بازی کمتر! اختلافش با پرسپولیس هم به 5 امتیاز رسیده است. سپاهان در صورت برد در سیرجان قهرمانی خود را در نیم فصل اول مسجل می‌کند! مگر اینکه گل‌گهر همان‌طور که استقلال را متوقف کرد بتواند از سپاهان هم امتیاز بگیرد تا قهرمانی زردپوشان در نیم فصل به تاخیر بیفتد! رامین رضائیان بازیکن ملی‌پوش و مصدوم سپاهان بزرگ‌ترین غایب زردپوشان خواهد بود ضمن اینکه سه بازیکن اخراجی این تیم در بازی قبل هم در این دیدار حضور ندارند یعنی محمد کریمی، رضا اسدی و برایان دابو!
همچنین طبق تصمیم کمیته انضباطی باشگاه سپاهان تا زمان اصلاح قرارداد شش بازیکن خود نمی‌تواند از آنها در مسابقات رسمی استفاده کند. به این ترتیب پیام نیازمند، رضا شکاری، رضا اسدی، ‌هادی محمدی، کاوه رضایی و احسان پهلوان در صورت عدم اصلاح قرارداد نمی‌توانند در دیدار امروز مقابل گل‌گهر تیمشان را همراهی کنند. به این ترتیب شاید بتوان گفت سپاهان تقریبا با 50 درصد ترکیب اصلی‌اش به مصاف گل‌گهر می‌رود. از سویی دیگر باخت خانگی مقابل آلومینیوم اراک نشان داد که زردپوشان تیم شکست‌ناپذیری هم نیستند و قبل از آن هم ملوان این تیم را در اصفهان برده بود. البته گل‌گهر تاکنون موفق به شکست سپاهان نشده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: