kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۹۹۷۶
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۰
نامه بیش از 2700 استاد دانشگاه‌ به امیرعبداللهیان:  
جمعی از اساتید بسیجی دانشگاه‌های کشور در پی برگزاری کنفرانس بین‌المللی تهران در حمایت از مردم مظلوم غزه طی نامه‌ای به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از دستگاه دیپلماسی کشور خواستند، برای پایان بخشیدن به خونریزی وحشیانه رژیم صهیونیستی تمام ظرفیت سیاسی و حقوقی کشور و منطقه را به کار بگیرد.
 
به گزارش فارس، در این نامه آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم 
آقای دکتر امیرعبداللهیان وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران 
سلام علیکم 
75 روز از حادثه بی‌نظیر قرن اخیر گذشت و بیش از 75 هزار نفر از مردم مظلوم غزه شهید و مجروح شدند. این حادثه به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی غرب را بی‌آبرو کرد. انگلیس، آمریکا و همه حامیان رژیم صهیونیستی به خاطر این همه ددمنشی و کودک‌کشی بی‌آبرو شدند. دولت‌های منافقی که با ارسال کمک به رژیم کودک‌کش صهیونیستی ذات پلید خود را نشان دادند و دولت‌های بی‌خاصیتی که سکوت و حقارت پیشه کردند هم بی‌آبرو شدند و در یک کلام پرده از چهره واقعی تمدن غرب، حقوق بشر غربی و واقعیت دموکراسی در فلسفه لیبرالیسم برملا شد.
در مقابل این جبهه بی‌آبرویان، ملت‌ها، دولت‌ها و گروه‌های بسیاری برای خود آبرو کسب کرده و روسفید شدند. زنان و کودکان غزه که بدون آب و غذا زیر بمب‌های سنگرشکن آمریکا خم به ابرو نیاورده از عزیزان خود گذشتند تا عزت‌شان را حفظ کنند.
اهالی کرانه باختری که در دو جبهه سازشکاران و جنایتکاران جنگیدند و مقاومت کردند. گروه‌های جهادی فلسطین به‌ویژه حماس و جهاد اسلامی که با طوفان الاقصی حماسه ساز و ماندگار شدند. انصارالله یمن این شیرمردان عصر حاضرکه با شجاعت و غیرت کم‌نظیر خود مایه مباهات مسلمین شدند.
حزب‌الله لبنان که جوانمردانه و دلیرانه در کنار گروه‌های جهادی ضربات کاری خود را به ماشین جنگی صهیونیزم وارد ساختند. گروه‌های مقاومت عراقی و سایر گروه‌های مقاومت مستقر در منطقه که هوشمندانه بر بنیان‌های نظامی ریشه ظلم و جنایت در منطقه آمریکای جنایتکار تاختند. مردم بسیاری از نقاط مختلف جهان که با درد وجدان به مراکز شهرهای بزرگ دنیا آمده و انزجار خود را از رژیم جلاد صهیونیزم و حامیان غربی‌شان نشان دادند. نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز به مدد بیداری و بصیرت ملت قهرمان ایران و دستگاه دیپلماسی فعالی که در سایه سیاست‌های مدبرانه رهبر حکیم انقلاب اسلامی عملی شده، آبروی و اقتدار زیادی کسب کرد.
در ادامه نامه یادشده خاطرنشان شده است:
آقای وزیر!
امروز جهان در یک دوقطبی آبرومندان و بی‌آبرویان قرار گرفته و این بزرگ‌ترین دستاورد مقاومت مردم مظلوم غزه است. لذا ما جمعی از اساتید دانشگاه‌های کشور ضمن سپاس و قدردانی صمیمانه از همه مجاهدان جبهه مقاومت و ملت‌های آزاده جهان و کنشگران عرصه بین‌الملل به‌ویژه تلاش‌های بی‌وقفه دستگاه دیپلماسی کشور در حمایت از جبهه مقاومت به‌ویژه برگزاری کنفرانس تهران، انتظار داریم:
۱) در دفاع از مردم مظلوم غزه و حذف غده سرطانی صهیونیزم از منطقه از هیچ کوششی دریغ نکرده و تلاش‌های خویش را برای انزوای هر چه بیشتر اشغالگران قدس مضاعف سازید.
۲) به منظور کمک به جبهه مقاومت از ظرفیت دولت‌ها و ملت‌های اسلامی بهره گرفته و برای قطع شریان حیاتی صهیونیسم متجاوز و ممنوعیت هر گونه تجارت، مراوده اقتصادی و پولی با رژیم صهیونیستی، معاهدات تعهدآوری را ایجاد ‌نمایید.
۳) به منظور حمایت از انصارالله یمن، پیمان نظامی دولت‌های اسلامی منطقه را در مقابل تحالف غربی پیشنهاد و عملی سازید.
۴) در راستای دفاع حقوقی از مردم مظلوم غزه و انتقام خون صدها کودک و زن مسلمان، محاکمه سران رژیم صهیونیستی و حامیان خائن آنها من جمله رئیس‌جمهور خبیث آمریکا را به شدت دنبال نموده و تا تحقق انتقام سخت خون سلیمان مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و تروریست‌های دولتی از پای ننشینید.
۵) به منظور اصلاح ساختار نهادهای بین‌المللی، کارآمدی سازمان ملل متحد، تقویت شورای امنیت در راستای صلح پایدار و تبیین و بسط حقوق بشر اسلامی، کلیه ظرفیت سیاسی و حقوقی کشور و منطقه را به کارگرفته و نقش‌آفرینی نمایید.
۶)‌ با توجه به محاصره کامل نوار غزه و جلوگیری از هرگونه ورود مواد غذایی، دارو و نیازهای اولیه برای زندگی و وقوع فاجعه انسانی انتظار می‌رود از همه ابزارها برای شکستن محاصره و باز شدن مسیرهای ورودی کالا و نیازهای اساسی مردم به‌ویژه گذرگاه رفح استفاده گردد تا شاهد پایان این وضعیت وخیم در غزه باشیم.
در خاتمه از دستگاه دیپلماسی کشور و سایر دولتمردان نظام اسلامی انتظار داریم برای پایان بخشیدن به خون ریزی وحشیانه و نسل‌کشی رذیلانه رژیم صهیونیستی تلاش نموده و به هر شکل ممکن جهت شکست کامل دولت متجاوز و اشغالگر قدس اقدام ‌نمایید. توفیقات روزافزون نظام اسلامی و جبهه مقاومت را از خدای سبحان خواستاریم.
نام:
ایمیل:
* نظر: