kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۹۹۳۶
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۰
 
وزنه‌بردار مدعی دسته ۱۰۲ کیلوگرم در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ ازبکستان شرکت نمی‌کند.
مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ از ۱۴ بهمن در ازبکستان آغاز می‌شود که سرمربی تیم ملی تصمیم گرفته است در این مسابقات از نفرات جوان به همراه تعدادی از کسانی که به دنبال گرفتن سهمیه المپیک پاریس هستند، استفاده کند. اکثر ملی‌پوشانی که دنبال سهمیه المپیک هستند در چهار مسابقه گزینشی المپیک شرکت کرده‌اند و تنها یک مسابقه دیگر می‌خواهند تا پنج گزینشی المپیک را کامل کنند. آنها غیر از قهرمانی آسیا، جام جهانی تایلند که فروردین ۱۴۰۳ برگزار می‌شود را هم در پیش دارند. البته طبق گفته سرمربی ایران، حضور وزنه‌برداران ایران در جام جهانی تایلند پرقدرت‌تر خواهد بود.
با توجه به اینکه تصمیم در قهرمانی آسیا استفاده از نفرات جوان و کم‌تجربه‌تر است، از این رو ممکن است برخی وزنه‌برداران بزرگسال در ازبکستان نباشند. رضا دهدار وزنه‌بردار دسته ۱۰۲ کیلوگرم یکی از کسانی است که در قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ شرکت نمی‌کند و برای جام جهانی تایلند آماده خواهد شد. دهدار در حال حاضر با رکورد ۳۹۰ کیلوگرم از حضور در چهار مسابقه در رنکینگ المپیک، هشتم شد.
ایران تا حدود زیادی خیالش از دو سهمیه ۸۹ و فوق سنگین راحت است و مصطفی جوادی و علی داودی سهمیه المپیک پاریس را در دست دارند. در دسته ۱۰۲ کیلوگرم شرایط کمی متفاوت است و نفر اعزامی ایران به المپیک در نهایت براساس نتایج دو مسابقه قهرمانی آسیا و جام جهانی تایلند مشخص 
می‌شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: