kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۹۵۷۳
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۱
باقری در دیدار با وزیر خارجه ژاپن:
معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: آواره کردن مردم غزه مصداق پاکسازی نژادی است.

علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه که به منظور برگزاری کمیته مشورتی معاونین وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و ژاپن به توکیو سفر کرده، روز گذشته با خانم کامیکاوا وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد. در این دیدار آخرین وضعیت روابط دوجانبه، موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.
کامیکاوا ضمن استقبال از سفر ایشان، بر اهمیت برگزاری نشست معاونین وزرای خارجه به منظور ارتقاء مناسبات دوستانه دو کشور تأکید کرد. معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اشاره بر اهمیت روابط دوستانه و تاریخی دو کشور، بر ضرورت تلاش مضاعف به منظور ارتقاء مناسبات دوجانبه به‌ویژه در بعد اقتصادی و نیز همکاری و تبادل نظر در قبال تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای تاکید کرد. باقری در این دیدار خواستار پایان دادن فوری به جنایات جنگی و نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه شد و اظهار داشت از جامعه بین‌الملل و از جمله ژاپن انتظار می‌رود در این زمینه و نیز ارائه فوری کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه تلاش و اقدامات بیشتری را انجام دهند. معاون سیاسی وزارت امور خارجه  همچنین یادآور شد: آواره کردن مردم غزه در داخل این سرزمین و به خارج از آن مصداق پاکسازی نژادی است و باید فورا متوقف شود. وزیر خارجه ژاپن نیر بر ضرورت ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه به غزه تاکید کرد و خواستار همکاری آحاد جامعه بین‌المللی برای توقف بحران و جلوگیری از گسترش آن گردید. طرفین همچنین بر اهمیت همکاری برای تامین امنیت بین‌المللی تاکید کردند.
دیدار باقری کنی
با معاون وزیر امور خارجه ژاپن
وزارت امور خارجه ژاپن همچنین از دیدار و رایزنی «فوناکوشی تاکهیرو» معاون وزیر امور خارجه این کشور در امور خارجه  با «علی باقری کنی» همتای ایرانی خود خبر داد. در بیانیه‌ای که در وبگاه وزارت امور خارجه ژاپن منتشر شده آمده است که طرفین درباره «امور منطقه‌ای»،‌ از جمله درباره نوار غزه و اوکراین، روابط دوجانبه ژاپن و ایران و موضوع برنامه هسته‌ای ایران و دیگر مسائل تبادل نظر صریحی داشتند. پیش از این رایزنی‌ها، «کامیکاوا یوکو» وزیر امور خارجه ژاپن تماسی تلفنی از علی باقری دریافت کرد. لازم به ذکر است علی باقری کنی معاون سیاسی وزیر امور خارجه که در دومین مقصد سفر خود به آسیای شرقی پس از سفر به پکن روز دوشنبه به توکیو سفر کرده بود امروز پس از رایزنی با مقامات ژاپنی، توکیو را ترک کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: