kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۹۴۳۱
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰


دبستان‌ها در انگلیس در پی کاهش تولد‌ها و به علت کمبود دانش‌آموز، در هم ادغام، کوچک یا تعطیل می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما در لندن، روزنامه گاردین نوشت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، بحران گرانی هزینه‌های زندگی و همه‌گیری ویروس کرونا موجب شده است شمار تولد‌ها در انگلیس، کم شود و به ویژه در شهر لندن، بیشترین کاهش‌ها دیده می‌شود.
کمبود تولد‌ها و در نتیجه کم شدن شمار دانش‌آموزان موجب شده است هزاران ظرفیت در دبستان‌های انگلیس خالی بماند.
به نوشته گاردین، شهرداری‌های محلات هکنی (Hackney) و لمبث (Lambeth) در لندن هفته گذشته اعلام کردند به علت کمبود دانش‌آموز، شماری از مدارس ابتدائی را با هم ادغام خواهند کرد و تعدادی از دبستان‌ها را نیز به همین علت، خواهند بست. شهرداری لمبث در جنوب لندن همچنین اعلام کرده بیش از چهار هزار ظرفیت در مدارس این محله خالی مانده است.
شهرداری هکنی در لندن اعلام کرد، چهار دبستان به علت کمبود دانش‌آموز تعطیل می‌شوند و شهرداری لمبث نیز اعلام کرده است شمار تولد‌ها در این محله، از سال ۲۰۰۹ تاکنون، یک‌سوم کاهش یافته است. به نوشته گاردین شهرداری‌های ۳۲ گانه لندن اعلام کرده‌اند حدود ۱۵ درصد از ظرفیت‌ها در مدارس این شهر، خالی مانده‌اند.
انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۶، هفت درصد دیگر بر ظرفیت‌های خالی در مدارس لندن افزوده شود.
روزنامه گاردین نوشت در بررسی‌های این روزنامه معلوم شد ۸۸ مدرسه در انگلیس، پارسال بیش از دو سوم خالی بودند و در معرض تعطیلی قرار گرفتند. این روزنامه نوشت در مجموع، از سال ۲۰۱۰ تاکنون، اکنون بیشترین جای خالی در مدارس انگلیس وجود دارد و ۵۷۰ هزار دانش‌آموز کمتر، معادل ۱۱.۵ درصد گنجایش این مدارس، به مدارس این کشور می‌روند.

نام:
ایمیل:
* نظر: