kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۹۲۰۰
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۰
معاون وزیر بهداشت با اشاره به گسترش جراحی‌های زیبایی خبر داد
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ارائه‌دهندگان خدمات پزشکی زیبایی باید در چهارچوب استانداردها و ملاحظات تعیین شده توسط وزارت بهداشت فعالیت کنند.

به گزارش وبدا، سعید کریمی در نخستین جلسه کمیته علمی خدمات پزشکی در زیبایی با بیان اینکه در زمینه خدمات پزشکی زیبایی، مردم باید اطلاع و آگاهی کافی داشته باشند، اظهار داشت: رسانه‌ها باید اطلاع‌رسانی مناسبی را در این زمینه داشته باشند و زمانی که  فردی به پزشک برای خدمات زیبایی مراجعه می‌کند حتما نام پزشک را در سایت سازمان نظام پزشکی کشور استعلام نموده و در صورت صلاحیت در زمینه تخصص مورد نظر به پزشک مربوطه مراجعه کند، در غیر این صورت مراجعه به غیرپزشک می‌تواند آسیب‌های جدی ایجاد نماید.
کریمی افزود: استانداردهایی توسط وزارت بهداشت برای خدمات زیبایی تدوین شده است و پزشکان باید براساس استانداردهای ابلاغی، اقدام به انجام اعمال پزشکی نمایند. همچنین نظارت‌های جدی در زمینه مقابله با مداخله افراد فاقد صلاحیت و غیر پزشک در امور پزشکی صورت پذیرد که این کار مستلزم همکاری بین بخشی از جمله ادارات نظارت بر امور درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی، قوه قضائیه، نظام پزشکی، پزشکی قانونی، سازمان تعزیرات حکومتی، پلیس و سایر نهادهای مرتبط است. در این زمینه قوانین مشخصی وجود دارد. لایحه‌ای در زمینه تشدید جرایم این قبیل اقدامات تدوین و ارسال شده است تا قانون بازدارنده‌ای برای مداخله افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی تصویب و ابلاغ شود.
وی ادامه داد: قرارگاه نظارت بر سلامت طی دوسال اخیر در محل معاونت درمان تشکیل شده و تاکنون 46 جلسه در این خصوص برگزار کرده است. در 6 ماه اول سال‌جاری، دو هزار و 600 پرونده در زمینه دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی به مراجع قضائی ارسال شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از قوه قضائیه درخواست داریم تا در این زمینه به وزارت بهداشت کمک نموده و مجازات بازدارنده‌ای برای افراد فاقد صلاحیت که در امور پزشکی دخالت کرده و به جان مردم آسیب می‌زنند، اعمال نماید.

نام:
ایمیل:
* نظر: