kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۸۸۲۵
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۲
سردار سلامی: 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آنچه امروز بیشترین عامل حفظ جنگ در غزه است را نیاز شخصی نتانیاهو خواند و با بیان اینکه کسر کوچکی از ظرفیت‌های مقاومت فعال شده، گفت که رژیم صهیونیستی قادر به اداره یک جنگ طولانی‌مدت نخواهد بود.
 
 
سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعدازظهر چهارشنبه ۱۵ آذرماه در نشست «بسیج جهانی اسلام- مقاومت، رمز پیروزی» که به میزبانی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در محل وزارت امور خارجه برگزار شد، طی سخنانی گفت: خدا را شکرگزارم که در جمع فرماندهان و افسران عالی‌رتبه عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی کشور و یا شاید به تعبیر جامع‌تر آن زنان و مردان عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی انقلاب اسلامی افتخار و توفیق حضور پیدا کردم.
سرلشکر سلامی، خطاب به حاضران افزود: درگیر مسائل میدانی دیپلماسی کشور به‌خصوص در محیط تحولات جدید منطقه و جهان هستید، ولی این نکات شاید برای تقریب بیشتر اذهان و پیدا کردن عزم و اراده‌‌ای در سطح ظرفیت‌های مورد نیاز انقلاب اسلامی در صحنه سیاست خارجی بتواند مؤثر واقع شود.
بسیج عظیم‌ترین قدرت دفاعی پایان‌ناپذیر دنیا
فرمانده کل سپاه به موضوع بسیج پرداخت و گفت: بسیج ما آن ‌گونه که آن را هم در میدان می‌شناسیم، عظیم‌ترین قدرت دفاعی پایان‌ناپذیر دنیاست.
وی خاطرنشان کرد: ارتش‌های بزرگ وقتی عمل می‌کنند در ابتدای عمل بیشتری شعاع تاثیر را دارند و وقتی زمان عبور می‌کند، منحنی قدرت آنها نسبت به زمان، منحنی نزولی است. گاهی با شیبی تند و گاهی با شیبی آهسته. این بدان دلیل است که استعداد و ظرفیت ارتش‌های کلاسیک معین است و به‌تدریج در طول زمان با تخلیه انرژی مواجه می‌شوند. سردار سلامی ادامه داد: اما بسیج برعکس همه این نیروهای نظامی، نیرویی است که بی‌انتهاست و پایان ندارد و قدرت جابه‌جایی سریع دارد و رویش‌های آن در جنگ از ریزش‌های آن همیشه بیشتر است. وقتی زمان پیش می‌رود این قدرت تصاعد پیدا می‌کند، چون متکی بر منطق جهاد و شهادت است. هر جوانی که در جنگ بر زمین می‌افتد، تعداد بیشتری جوان پرچم را گرفته و راه را ادامه می‌دهند.
فرمانده کل سپاه اظهار داشت: وقتی آمریکایی‌ها به عراق حمله کردند من در صفحه خبری سی.ان.ان دیدم که یک افسر آمریکایی مجروح شده بود و او را با برانکارد می‌بردند و می‌گفت بگذارید من زنده بمانم. من آن را با بچه‌های خودمان مقایسه می‌کردم که شهادت رویایی‌ترین آرزوی آنها در زندگی است. یک جریان قوی در جوان‌های ما وجود دارد و نه فقط نسلی که در دفاع مقدس بودند و الان چهره‌های محاسن سفید شده‌ای مثل بنده هستند، جوانان امروزی که به ما مراجعه می‌کنند حتی برای دفاع از حرم در فواصل دور اعلام آمادگی می‌کنند.
وی اضافه کرد: این نیرو (بسیج) برای دفاع از ارزش‌های اسلام مرز نمی‌شناسد. آنها برای دفاع از آبرو و ارزش‌های اسلامی بار سفر می‌برند.
عملکرد دستگاه دیپلماسی ما ستایش‌برانگیز است
سرلشکر سلامی با اشاره به اوضاع کنونی در جهان بیان کرد: این فضا به دیپلماسی ما این امکان را می‌دهد که کشورها و ملت‌ها شنوای حرف ما باشند و عرصه برای دیپلماسی عمومی ما فراهم شده است. البته عملکرد دستگاه دیپلماسی ما ستایش‌برانگیز است. از اینکه سیاست خارجی ما ظرفیت انقلابی خوبی از خود نشان داده و ان‌شاءالله در سطح یک انقلاب شکوهمند تحرکات دیپلماتیک قوی صورت می‌دهد. ما به افکار عمومی جهان دوخته و ادغام شده‌ایم.
جنایت در غزه برای آمریکا و رژیم صهیونیستی
 یک انتحار و خودکشی است
وی با اشاره به وضعیت کنونی در غزه خاطرنشان کرد: ما ملت با عاطفه و احساس هستیم و مهربانی برای ما خیلی مهم است. همیشه به مظلوم اهمیت می‌دادیم و شهد شیرین دفاع از مظلوم از عاشورا در ما نهادینه شده و هر روز رشد می‌کند. آنچه اتفاق می‌افتد، یک انتحار و خودکشی برای جریانی است که امروز این جنایت‌ها را در غزه انجام می‌دهد. این هم دلایل اعتقادی دارد و به دلایل اعتقادی، حتما این جبهه باطل فروخواهد پاشید. روزی فراخواهد رسید و مجبور می‌شوند خودشان خانه‌هایشان را به دست خودشان و حتی به دست مؤمنان خراب کنند.
رژیم صهیونیستی
 در نهایت قادر به اداره یک جنگ طولانی‌مدت نخواهد بود
فرمانده کل سپاه گفت: حتی با منطق نظامی و سیاسی که به این صحنه نگاه می‌کنیم می‌بینیم رژیم صهیونیستی در نهایت قادر به اداره یک جنگ طولانی‌مدت نخواهد بود.  یک حادثه کوچک وقتی در سرزمین بزرگ رخ می‌دهد، پیامدهای آن ماه‌ها در افکار عمومی باقی می‌ماند. این جغرافیا به گونه‌ای است که هر شکست می‌تواند آخرین شکست باشد.
وی به اوضاع جاری در سرزمین‌های اشغالی اشاره و خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد مشاغل از بین رفته است و روزانه ۲۶۰ میلیون دلار هزینه این جنگ برای رژیم صهیونیستی است. آنچه امروز بیشترین عامل حفظ جنگ است نیاز شخصی نخست‌وزیر این رژیم است. هیچ نمایشی ضعیف‌تر و تحقیرآمیزتر از نمایش اسرائیل در مقابل طوفان‌الاقصی نیست.
سرلشکر سلامی با اشاره به عملیات طوفان‌الاقصی اظهار داشت: ۱۵۰۰ نفر آدم را از میان حسگرهای الکترونیکی و سیستم‌های شنود و بالن‌ها و... عبور دادند و عملا متوجه نشدند. از بین رفتن اعتبار یک سیستم امنیتی بزرگ‌ترین عامل فروپاشی یک نظام است.
کسر کوچکی از ظرفیت‌های مقاومت فعال شده
وی درباره پیش‌بینی این جنگ اظهار داشت: صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها عقلانی عمل نمی‌کنند. نسل‌های آینده فلسطین آموختند باید با چه کسی بجنگند و حتما سلاح در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. رژیم صهیونیستی بیش از این قوی نخواهد شد و دشمنان آن قوی خواهند شد و سرانجام پیروزی با مظلومان فلسطینی خواهد بود.
به گفته فرمانده کل سپاه، کسر کوچکی از ظرفیت‌های مقاومت فعال شده است.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه عزیزان در وزارت خارجه در این دو ماه واقعا زحمت کشیدند، خطاب به وزیر خارجه، مدیران و دیپلمات‌های وزارت خارجه اظهار داشت: شما بسیار قدرتمند هستید. دشمنان ما شاید از یک جهت بهتر می‌دانند که قدرت ما چقدر است.
به گزارش فارس، ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در تهران و جمعی از مدیران و کارمندان وزارت امور خارجه در این نشست حضور داشتند و در حاشیه مراسم نیز نمایشگاهی از تصاویر دیپلمات‌های شهید و بسیجی وزارت امور خارجه برپا شده بود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: