kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۸۵۷۸
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۹

کیهان و خوانندگان

 
33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
سامانه پیام کوتاه 30002323
*درود بر شما مردم آزاده در سراسر جهان که همه روزه با برگزاری راهپیمایی‌، تنفر و انزجارخود را از آمریکا و رژیم سفاک صهیونیستی اعلام می‌دارید. تنها راه توقف این خونریزی‌ها این است که با اقدامات نامتقارن مردمی نسبت به مراکز و دیپلمات‌های صهیونیست و آمریکایی درکشورهایتان‌، آمریکا را مجبور به ترک حمایت از این رژیم وحشی خون‌آشام ‌نمایید.
نیک‌نام
* امروز مقاومت و پایداری ۷۵ ساله ملت فلسطین به ثمر نشسته و بیداری جهانی را به دنبال خود داشته است. ملت‌ها از شرق تا غرب عالم به محکوم‌‌سازی جنایات ددمنشانه این رژیم کودک‌کش روی آورده‌اند.
صادقی
* رژیم جنایتکار صهیونیستی در ۷ هفته بیشتر از ۲۰ سال جنگ ویتنام و ۶ سال جنگ جهانی دوم در غزه روزنامه‌نگار کشته است! در ویتنام ۶۳ روزنامه‌نگار توسط هر دو طرف کشته شدند و در جنگ جهانی دوم ۶۹ نفر توسط همه طرف‌ها کشته شدند و در حملات ددمنشانه اخیر خون‌آشامان صهیونیست به غزه به تنهائی ۷۰ نفر!
کمال‌آبادی
* در نظام جمهوری اسلامی ایران نفس برگزاری انتخابات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.چرا که تمام رخدادهای سیاسی و صورت‌بندی فکری و تشکیلاتی در ایران پس از انقلاب اسلامی، حول و حوش انتخابات‌ها سامان پیدا کرده است. مشاهده کردیم رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با فقها و حقوقدانان شورای نگهبان‌ تأکید کردند همه وظیفه دارند زمینه برگزاری انتخاباتی پرشور را در اسفندماه امسال فراهم کنند.
الماسی
*چند روزقبل من شاهد عرضه و حراج محصولات غیرضروری مثل غذای آماده کودک (نه شیرخشک) شرکت صهیونیستی نستله در چند فروشگاه زنجیره‌ای بودم. این کار در یک واحدکسب در گوشه‌ای از شهر صورت نمی‌گیرد بلکه در چنین فروشگاه‌های بزرگی انجام می‌شود. در روزهای که هر روز شاهدصحنه‌های جگرسوز جنازه‌های پاره پاره کودکان فلسطینی هستیم دیدن چنین مسائلی در داخل کشور خیلی ناراحت‌کننده است. نهادهای ناظر چه می‌کنند؟
مقدسی
* برت مک گورک هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور غرب آسیا و شمال آفریقا مصاحبه کرده و گفته است روزهای قبل از ۷ اکتبر، ما درگیر گفت‌وگوهای فشرده با عربستان سعودی و اسرائیل درباره چشم‌انداز عادی‌‌سازی بین آنها بودیم، از طرفی هم در گفت‌وگو با فلسطینی‌ها درباره یک بسته، توافق به عمل آمده بود. معلوم می‌شود اهمیت کار حماس در عملیات 7 اکتبر در این است که خواب شیطانی آمریکایی‌ها برای آینده منطقه را به‌طور کل برهم زده است. طبیعی است که اشرار عالم عصبانی باشند.
عطوفی
*ایام سالگرد شهادت شهید شهریاری نخبه انقلابی هسته‌ای توسط رژیم سفاک و خون‌ریز صهیونیستی را گرامی می‌داریم و بر روح پرفتوح این عزیز سفر کرده درود و سلام می‌فرستیم. لعن و نفرین ابدی بر قاتلان تمامی شهدای ترور.
حق‌دادی 
*ایهود باراک نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی ضمن حمله به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر کنونی این رژیم، گفته است‌، نتانیاهو در جنگ غزه شکست خورده و صلاحیت رهبری دولت را ندارد.یک چنین شخص مفلوکی که در داخل رژیم صهیونیستی هم کسی قبولش ندارد قطعا ماندنی نیست و باید هرچه زودتر غزل خداحافظی را بخواند. بیهوده نیست که این‌گونه بی‌محابا جنایت می‌کند و البته صهیونیست‌ها را نیز به کشتن می‌دهد.
بافنده
*در جنگ غزه فقط این حماس نبود که پیروز شد. واقعیت این است که تمامی اسلام‌گرایان در جهان به پیروزی رسیدند. مطمئن باشید پیروزی حماس مانند پیروزی ما در جنگ تحمیلی حوادث بزرگی را در آینده رقم خواهد زد. ان‌شاءالله
نجف زاده
* دوران دفاع مقدس کجا که با دستان خالی در مقابل دشمن خارجی مقاومت می‌کردیم و امروز بعد از گذشت چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی کجا که به سطحی از توانمندی دست یافته‌ایم که بعضاً کشور‌های صادرکننده تسلیحات پیشرفته سراغ ما می‌آیند و از ما تقاضای خرید‌ تجهیزات نظامی دارند. واقعا جای افتخار دارد.
شمسایی
* خدا را سپاس می‌گوییم که امروز دولت انقلابی یمن از ثمره خون مقدس شهدا و مقاومت، به یکی از قدرت‌های مطرح و نقش‌آفرین منطقه و وحشت صهیونیست‌ها و اربابانشان تبدیل شده است.
6960---0936
* ۱۱ آذر ماه سالروز شهادت سردار مبارز گیلانی، میرزا‌ کوچک‌خان جنگلی را گرامی می‌داریم و به روح پرفتوح او سلام و درود می‌فرستیم. ان‌شاءالله راهش پر رهرو و مرامش ماندگار باد.
منصوری 
*‏عکسی از یک کشتی توقیف شده توسط یمنی‌ها در فضای مجازی پخش شده که یک یمنی را در حال کشیدن قلیان بر روی عرشه آن نشان می‌دهد. عرضم این است که اگر قبلا می‌گفتیم به زودی یمنی‌ها روی کشتی اسرائیلی قلیان خواهند کشید، سوژه خنده خلق‌الله می‌شدیم. پس وقتی آینده‌ نزدیک می‌تواند تا این حد شگفت‌انگیز و متفاوت باشد چرا به گشایش‌ بزرگ جهانی وعده داده شده یعنی ظهور امیدوار نباشیم؟
غنی زاده
* تمامی رانندگان باید موظف باشند از قانون پیروی کنند. متأسفانه برخی رانندگان نسبت به این موضوع بی‌تفاوتنـد. به عنوان مثال بالاتر از میدان شـهدا، ابتدای خیابان شهیدان کفایی امانی بعضی رانندگان، روی پلاک خودروشان را پوشـانده و با عبور از جلوی دوربین نصب شده قانـون را دور می‌زنند. دستگاه‌ها و متولیان امر نباید اجازه بدهند قوانین وضع شده به این راحتی توسط یک عده متخلف زیر پا گذاشته شود. 
خویشه 
*مجلس و دولت تلاش کنند برای سـال آینده بودجه‌ای به تصویب برسد که بتواند تورم را بازهم کاهش دهد و به قیمت‌ها در بازار ثبات ببخشـد. 
منصوری 
*افزایش سن بازنشستگی آن هم با این فرمول پیچیده، هم موجب سردرگمی کارگران و کارمندان شـده و هم معادلات جاری قوانین کار مانند مشـاغل سـخت و زیان‌آور را دچـار ابهـام می‌کند. 
صومعه
* برای خرید طلای گرمی به طلا فروشی رفتم که پس از خرید صاحب مغازه شماره کارت داد تا پول را از باجه عابر به حسابش واریز نمایم! دولت و مجلس جلوی این‌گونه فرارهای مالیاتی‌ را بگیرند.
6038---0930
* اگر معلوم شد نماینده در استخدام یا در عزل و نصب‌ها دخالت کرده است آن نماینده را چند دوره از نمایندگی محروم کنید.
رضایی
* روندی که برای جذب معلم به خاطر کمبود اجرا می‌شود نه تنها مشکل اصلی فرهنگی را حل نمی‌کند بلکه مشکلی بر مشکلات گذشته می‌افزاید. اولا افرادی که جذب می‌شوند بین 30 تا40 ساله‌اند در ثانی به علت اشتغال قبل از جذب به عنوان فرد عادی غیر علاقه‌مند در یک مجموعه‌ غیرفرهنگی مشغول به کار بوده‌اند و فاقد صلاحیت علمی، تربیتی و فرهنگی هستند. متأسفانه روند جذب یکطرفه است و هر‌کس مراجعه کند بدون توجه به ویژگی یک معلم و شغل شریف و جایگاه رفیع آن پذیرفته می‌شود. برای جذب باید از طریق دانشگاه تربیت معلم اقدام شود. جذب 11 هزار معلم پرورشی بدون در نظر گرفتن عملکرد آنها کار درستی نیست. لطفا کیهان در این زمینه مطالبه‌گر باشد.
یک فرهنگی از یاسوج
* در روزهای گذشـته شاهد لایروبی جوی آب خیابان‌های محدوده ناحیه یک منطقه ۱۴ شهرداری توسط عوامل شهرداری این منطقه بودیم که جای قدردانی و تشکر دارد.
خوش صفت
* وقتی می‌شـنویم یا می‌بینیم در این شرایط سخت گرانی و مشکلات اقتصادی برخی جوانان با اعتماد به وعده الهی ازدواج می‌کنند‌، این اتفاق واقعا حال همه ما را خوب می‌کند. خوب است بانک‌ها هم بـدون اتلاف وقت و بدون هیچ‌گونه سـختگیری نسبت به واگـذاری وام ازدواج آنان اقدام بکنند تا این زوج‌ها بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای بتوانند پول ودیعه اجـاره‌خانه را تهیه و زندگی مشترک خود را هرچه زودتر شروع کنند و زیر یک سقف بروند.
غلامشاهی
*شهر تهـران در یـک دهـه اخیر شـاید در مجموع 150 روز هوای پاک داشته است. کدام دستگاه‌ها در ایـن موضوع مقصرند؟ مسئولین امر فکر عاجلی برای این مشکل هر ساله بکنند. مثلا برقی کردن موتورسیکلت‌ها وخودروها با سرعت و قاطعیت آغاز شود.
گلستانی