kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۸۵۱۵
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۶
لیگ قهرمانان فوتبال آسیا
در آخرین روز از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تیم سپاهان ایران برای صعود در عربستان به مصاف الاتحاد می‌رود، نساجی هم در دیداری تشریفاتی میهمان الهلال است.

تیم فوتبال سپاهان با رای ناجوانمردانه کنفدراسیون فوتبال آسیا و بدون انجام بازی سه امتیاز از دست داد تا کار صعود در گروه C به روز آخر کشیده شود. الاتحاد با سه امتیاز کنفدراسیون فوتبال آسیا 12 امتیازی و صدرنشین است ولی سپاهان 10 امتیازی در رده دوم جدول گروه قرار دارد.
صعود تیم دوم این گروه به نتایج سایر مسابقات در گروه‌های دیگر بستگی دارد و از بین 5 تیم دوم گروه‌ها، سه تیمی که امتیاز بیشتری دارند، صعود خواهند کرد بنابراین نتیجه این مسابقه حتی برای پرسپولیس هم اهمیت پیدا می‌کند تیمی که سه‌شنبه شب به مصاف الدحیل خواهد رفت.
سپاهان در صورت پیروزی مقابل الاتحاد 13 امتیازی می‌شود و به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی صعود خواهد کرد اما مساوی یا باخت در این مسابقه کار صعودش را به اما و اگر می‌کشاند. الاتحاد با تمام توان بازی خواهد کرد تا صدرنشینی را در خانه از دست ندهد، هرچند طبق اخبار منتشر شده کریم بنزما فوق ستاره فرانسوی الاتحاد غایب بزرگ این دیدار خواهد بود. در بازی رفت هم که به دلایل واهی انجام نشد، بنزما بازهم به‌خاطر مصدومیت غایب بود!
سپاهان هم‌ هادی محمدی و محمدجواد حسین‌نژاد را به دلیل اخراج در دیدار با نیروی هوائی عراق در اختیار ندارد هرچند باشگاه هردو آنها را همراه خود برده است حتی امید نورافکن هم همراه زردپوشان در عربستان حضور دارد. رضا اسدی با 7 گل زده برترین گلزن زردپوشان است و فعلا آقای گل لیگ برتر ما هم هست در آن‌سوی میدان کریم بنزما 9 گل زده که غایب است اما عبدالرزاق حمدالله با 7 گل زده دومین گلزن الاتحاد است. این تیم البته ستاره‌های دیگری چون ایگور کرونادو و انگولو کانته هم در اختیار دارد.
سپاهان هم با تمام توان در ریاض حضور دارد. مورایس سرمربی پرتغالی و آرام زرد پوشان ایران باید راه شکست دادن حریف ‌پرستاره را به شاگردانش نشان بدهد. سپاهان در صورت پیروزی در این مسابقه هم الاتحاد و ستاره‌هایش را و هم مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا را شکست می‌دهد.
الاتحاد مقابل نیروی هوائی عراق شکست خورده و نشان داده که تیم شکست ناپذیری نیست. تیمی که در لیگ عربستان هم در رده چهارم جدول قرار دارد و در 15 مسابقه سه باخت دارد. الاتحاد در 15 مسابقه در لیگ عربستان 30 گل زده دارد اما سپاهان در 9 مسابقه لیگ برتر ما 20 گل زده و خط حمله زهرداری دارد.
در لیگ قهرمانان هم تیم عربستانی فقط 9 گل زده دارد اما سپاهان 15 گل به حریفان زده آن هم با یک بازی کمتر نسبت به الاتحاد. بنابراین اگرچه مدیران الاتحاد برای نمایش تیم خود در آسیا دست به جیب شده‌اند و ستاره‌های نامداری جذب کرده‌اند اما سپاهان از نظر تیمی منسجم‌تر و بهتر است و عملکرد درخشان تری نسبت به حریف دارد. بنابراین سپاهان می‌تواند در ریاض جشن صعود و صدرنشینی بگیرد. جشنی که پیامی جالب برای بدخواهان ورزش و فوتبال کشورمان در عرصه بین‌المللی دارد.
برنامه مسابقات و جدول رده‌بندی گروه Cبه این شرح است:
*نیروی هوائی عراق......................................... آلمالیق ازبکستان(ساعت 15:30)
*الاتحاد عربستان......................................................سپاهان ایران(ساعت 21:30)
جدول رده‌بندی گروه C:
1- الاتحاد عربستان 12 امتیاز،2-سپاهان ایران 10 امتیاز،3-نیروی هوائی عراق 7 امتیاز و 4- آلمالیق ازبکستان بدون امتیاز
شب سخت نساجی مقابل الهلال
این مسابقه جدالی نابرابر است در یک‌سوی میدان یکی از پرافتخارترین باشگاه‌های فوتبال عربستان و آسیا ایستاده که بارها فینال و قهرمانی در لیگ قهرمانان را تجربه کرده و در این سوی میدان تیم نساجی مازندران است که اولین حضورش را در آسیا تجربه کرد. نساجی تیم حذف شده‌ای است که فقط باید در این دیدار تشریفاتی مقابل الهلال یا همان رئیس (لقب تیم باشگاه عربستانی) بایستد.
الهلال آن‌قدر تیمی قدرتمند و پرمهره است که بعد از مصدومیت نیمار هم متوقف نشد و اکنون در لیگ عربستان در 15 مسابقه فقط یک مساوی و 14 برد دارد و با 7 امتیاز اختلاف در صدر جدول لیگ عربستان ایستاده است. تیمی که جمعه شب در دربی ریاض تیم النصر را با کریس رونالدو، سادیو مانه و تالیسکا 3 بر صفر شکست داد.
نساجی از جمله تیم‌های قدیمی و ریشه‌دار فوتبال ماست که هواداران زیادی دارد تیمی که حتی متعلق به مرکز استان هم نیست و در یک شهر فوتبال‌خیز به زندگی‌اش ادامه داده است. یکی از معدود تیم‌های واقعا خصوصی فوتبال کشورمان که در این فصل با سیدمهدی رحمتی تبدیل به تیمی مایوس‌کننده شده است.امیدواریم این مربی جوان امشب تیمش را به گونه‌ای به میدان بفرستد تا زنگ تفریح حریفش نشود، تیمی که بتواند از اعتبار فوتبال ایران و باشگاه خودش دفاع کند.
تیمی که در لیگ برتر کشورمان هم با 6 امتیاز در رده یکی مانده به آخر جدول ایستاده و در 5 مسابقه آخرش فقط یک مساوی به دست آورده است. البته در لیگ قهرمانان به لطف حضور تیم بمبئی سیتی هند نساجی دو برد و 6 امتیاز کسب کرده است و امیدواریم قرمزپوشان قائمشهر ایران وداعی سرافرازانه با لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.
برنامه مسابقات و جدول رده‌بندی گروه D به این شرح است:
*الهلال عربستان....................................................... نساجی ایران(ساعت 19:30)
*بمبئی سیتی....................................................... نوبهار ازبکستان(ساعت 19:30)
جدول رده‌بندی گروه D:
1- الهلال عربستان 13 امتیاز، 2- نوبهار ازبکستان 10 امتیاز،
3- نساجی ایران 6 امتیاز و 4- بمبئی سیتی هند بدون امتیاز

نام:
ایمیل:
* نظر: