kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۸۲۱۳
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۴
در پی پیگیری‌های وزیر ارشاد برای رفع برخی مشکلات معیشتی کتابداران، با دستور رئیس‌جمهور سازمان برنامه و بودجه کشور ملزم به اختصاص اعتبار برای رفع مشکلات معیشتی کتابداران شد.

سال گذشته در پی تاکید رئیس‌جمهور در آئین روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار برای حل مشکلات قشر کتابدار و همچنین دسترسی آسان به کتاب و پایین آمدن قیمت آن در سبد خانوار، وزیر فرهنگ در نامه‌ای به رئیس‌جمهور پیشنهادهایی درباره تحقق راهکارهای دسترسی آسان به کتاب، حل مشکلات معیشتی قشر کتابدار و ترمیم حقوق ایشان در راستای عمل به وعده­‌های دولت مردمی ارائه کرد.
بر اساس دستور رئیس‌جمهور دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله سازمان برنامه و بودجه ملزم به همکاری برای رفع مشکلات کتابداران و همچنین دسترسی آسان به کتاب در سبد خانوار شده‌اند.
بر اساس دستور رئیس‌جمهور سازمان برنامه و بودجه ملزم است به منظور رفع موقتی مشکل معیشت کتابداران در چارچوب ضوابط بودجه اعتبار لازم اختصاص دهد.
همچنین سازمان برنامه و بودجه ملزم است اعتبارات لازم برای تکمیل کتابخانه‌های مرکزی استان­‌ها را تخصیص دهد.
در بخش دیگری از دستور رئیس‌جمهور آمده لازم است تفاهم‌نامه­‌ای میان وزارت آموزش و پرورش و نهاد کتابخانه­‌های عمومی کشور به منظور استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت‌های آن نهاد در دسترسی آسان به کتاب برای دانش‌آموزان و ایجاد زنگ مطالعه در مدارس منعقد شود.
همچنین اقدامات لازم به منظور واگذاری کتابخانه­‌های عمومی به ظرفیت‌های مردمی در قالب قراردادهای بلندمدت با هدف تحقق امر مردمی‌سازی و کاهش هزینه‌های دولت از دیگر دستورات رئیس‌جمهور در این زمینه است.

نام:
ایمیل:
* نظر: