kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۷۸۹۱
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
 
 
 
همایش اخلاق و معنویت؛ آیین نکوداشت و تکریم بانوان مبلغ و محفل‌دار‌ قرآن کریم به همت مؤسسه معارف اسلامی امام رضا(ع) و با حضور رئیس‌ مجلس شورای اسلامی و جمعی از اساتید و قرآن‌پژوهان در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
محمدباقر قالیباف، رئیس‌ مجلس شورای اسلامی در این همایش خاطرنشان کرد: امروز انقلابمان را از قرآن و مکتب اهل بیت(ع) داریم.
وی اظهار داشت: برخی از رسانه‌ها سال گذشته در همین ایام حرفشان این بود که جمهوری اسلامی ایران تا یک هفته دیگر، 10 روز دیگر و یک ماه دیگر نخواهد بود اما همان‌هایی که این مطالب را مطرح می‌کردند و رژیم صهیونیستی و در رأس آنها آمریکای جنایتکار و دولتمردانی که بویی از انسانیت ندارند امروز پس از یک سال می‌بینند که جمهوری اسلامی کجاست! این‌جاست که عظمت انقلاب اسلامی و آثار قرآن و مکتب اهل بیت و مسیر شهدا نمایان می‌شود و این‌جاست که گفته می‌شود «کَمْ مِنْ فِئَه قَلِیلَهٍ غَلَبَتْ فِئَةه کَثِیرَه بِإِذْنِ الله»  و «وَمَنْ یَتَّقِ اللهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لاَیَحْتَسِب» اینها باورهای ما است و مشاهده کردیم که مسئولان تراز اول آمریکایی گفتند با طوفان الاقصی رژیم صهیونیستی دچار فروپاشی شده‌ و اگر امروز آمریکا در عمل به اسرائیل کمک نکند، اسرائیل فرو می‌ریزد.
جلسات قرآن را گسترش دهید
حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، استاد و معلم قرآن کریم نیز در همایش اخلاق و معنویت با بیان اینکه سیاسی‌ترین آیات در قرآن کریم وجود دارد، بیان داشت: پیامبر(ص) نماز جمعه می‌خواند عده‌ای نماز را ترک کردند آیه آمد که چه قدر شماها بی‌ادب هستید و رهبر را تنها گذاشتید! این یک آیه سیاسی است.
وی با بیان اینکه بعد از این‌ همایش جلسات قرآن را گسترش دهید، گفت: تفسیر مطالعه کنید و با خودتان قرار بگذارید و بدون خواندن تفسیر نخوابید.
همچنین، سردار مصطفی ایزدی، معاون راهبردی و اشراف ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم با بیان اینکه در غرب به‌تدریج ارزش‌های درون قرآن کریم در پژوهش‌ها مورد بررسی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: مبانی توحیدی در جهان در حال پیشرفت است.
خانم مریم حاج عبدالباقی، پژوهشگر قرآنی نیز در همایش اخلاق و معنویت خاطرنشان کرد: باید مراقب باشیم انحراف در محافل راه پیدا نکند و ‌اساتید معتبر به مجالس دعوت شود.
همچنین، حمید مجیدی مهر، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم گفت: چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تاریخ ۲۶ بهمن برگزار می‌شود. در دنیا ۲۷ کشور این مسابقات را برگزار می‌کنند و تنها سه کشور در بخش بانوان فعالند که ایران یکی از آن کشورهاست.
وی بیان داشت: در مسابقات قرآنی که در دوبی برگزار شد ‌با وجود صرف میلیاردها دلار، 78 کشور شرکت کردند. پیش از این جمهوری اسلامی ایران با دعوت از 83 کشور در رتبه دوم قرار داشت.
مجیدی مهر با بیان اینکه امسال با دیپلماسی فعال فرهنگی و قرآنی در ایران 105 کشور در مسابقات قرآن کریم به میزبانی ایران شرکت می‌کنند، خاطرنشان کرد: امسال این رکورد توسط کشورمان شکسته می‌شود.
خانم زکیه عبداللهیان، دبیر همایش اخلاق و معنویت نیز در این مراسم با اشاره به برگزاری ۱۵ دوره از همایش بانوان قرآن‌پژوه، بیان داشت: دوره هفتم این همایش با حضور چهار هزار بانو قرآن‌پژوه در محضر مقام معظم رهبری برگزار شد که مقام معظم رهبری فرمودند وجود بانوان قرآن‌پژوه موهبت الهی است.
یکی از گردان‌های غزه حفاظ نام دارد
 که همگی افراد آن حافظان کلام وحی‌اند
وی با اشاره به وقایع اخیر غزه، گفت: باید در ایام غزه یادی از حفاظ قرآن کنیم. یکی از گردان‌های غزه حفاظ نام دارد که همگی افراد آن حافظان کلام وحی‌اند.
دبیر همایش اخلاق و معنویت خاطرنشان کرد: بیش از هزار محفل قرآنی در مناطق ۲۲گانه و بیش از ۱۲۵۰ مبلغ در تهران وجود دارد. بیان احساسی و عاطفی مبلغان بانو بهترین رسانه معارف قرآن کریم است.
در پایان این مراسم از بانوان مبلغ و محفل‌دار قرآن کریم به عمل آمد.
 
 
نام:
ایمیل:
* نظر: