kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۴۲۳۵
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۲
 
فرمانده‌ کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز به توانمندی‌ای رسیده‌ایم که پهپادهای ما قادرند در چند هزار مایل دورتر هر نقطه‌ای از شناور در حال حرکت را که بخواهیم با هوش مصنوعی مورد هدف قرار دهند.
سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده ‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیست و چهارمین کنگره ملی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طی سخنانی اظهار داشت: جوانان امروز ما امتداددهندگان شخصیت نوابغ پزشکی ایران عزیز هستند.
به گزارش تسنیم، وی گفت: من فکر می‌کنم که شما احیاکنندگان همان عصر طلایی تمدن اسلام و ایران هستید. علمی که شما به آن پرداخته‌اید و علم پزشکی یعنی نفوذ به پیچیده‌ترین اسرار عالم خلقت.
فرمانده ‌کل سپاه با بیان اینکه دانشی که شما مطالعه می‌کنید دانش خداشناسی و توحید است، بیان داشت: کشور ما در حال پیشرفت است و از نظر پزشکی یکی از کشورهای خوب دنیا هستیم و من به‌عنوان یک سرباز این وطن این لباس را پوشیده‌ام تا فدا بشوم و شما بتوانید به آرزوهای بزرگ برسید. در آزمون کرونا کشور ما توانست یک رکورد افتخارانگیز از خودش به‌جا بگذارد که نشان‌دهنده روح و وجدان کاری پزشکان و کادر درمان ماست.
سرلشکر سلامی گفت: چند روز پیش با پرتاب ماهواره به فضا خوشحال شدید، در این زمینه دانش‌های مختلفی باید دست به دست هم دهند تا ماهواره به سرعت 5/8 کیلومتر بر ثانیه برسد. رسیدن به این دانش کار بسیار بزرگی است آن‌هم در عصر محاصره علمی. اگر شما تیم ساخت ماهواره و سکوی پرتاب ماهواره را ببینید خواهید دید همین دانشجویان جوان این کار را کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: در عرصه بدون سرنشین می‌بینید دانش آن از حوزه با سرنشین بالاتر است. امروز به توانمندی‌ای رسیده‌ایم که پهپادهای ما قادرند در چند هزار مایل دورتر هر نقطه‌ای از شناور در حال حرکت را که بخواهیم با هوش مصنوعی مورد هدف قرار دهند و حتی میزان تخریب را هم ما تعیین کنیم.
فناوری نقطه‌زنی در موشک‌های بالستیک
در انحصار سه کشور جهان است که یکی از آنها ما هستیم
فرمانده ‌کل سپاه عنوان کرد: فناوری نقطه‌زنی در موشک‌های بالستیک فناوری بسیار پیچیده‌ای است که در انحصار سه کشور جهان است که یکی از آنها ما هستیم، لذا این نشان می‌دهد این کشور در حال پیشرفت است ولی دشمنان ما این حرکت را نمی‌پسندند و دوست ندارند ما
بر‌اساس استعدادهای جوانان‌مان کشورمان را بسازیم، می‌خواهند مانند 50 سال پیش که من دینامیک می‌خواندم ماهواره فقط یک شکل روی کاغذ بماند اما امروز ماهواره را می‌‌سازیم و به آسمان می‌فرستیم.
سرلشکر سلامی گفت: امروز در حوزه ژنتیک که جزو دانش‌های سرّی جهان است ورود کرده‌ایم و پیشرفت‌های خوبی کرده‌ایم. اگر از این فضای جهاد علمی خارج شویم، دوباره به زمانی بر‌می‌گردیم که باید غذایمان را هم از خارج وارد کنیم.
وی مطرح کرد: ما از فصل تحقیر گذشته‌ایم و به عزت رسیده‌ایم، در گذشته ما فکر می‌کردیم همه چیز در آن سوی عالم است و در حقیقت آنها معادله پیشرفت خود را بر اساس ضعف ما بنا کرده بودند، اما ما به آنها می‌گوییم بازی تمام شده است. وجود دشمن یک واقعیت عینی است و ما شبانه‌روز با اینها بازی جنگ داریم، آینده و امروز این کشور متعلق به شماست و آنها نباید دوباره مسلط شوند، ما هرچه بخواهد به شما آسیب بزند آن را حذف می‌کنیم و تا آخر پای کار شما هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: