kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۳۸۷۰
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰پایان روز ششم بازی‌های آسیایی 2022‌ هانگژو
تاریخ‌سازی ژیمناستیک
در کنار کارنامه قابل‌قبول ووشو
روز ششم بازی‌های آسیایی جمعه هفتم مهرماه برگزار شد و نمایندگان کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند. مهم‌ترین اتفاق دیروز مدال نقره مهدی الفتی در ژیمناستیک بود. الفتی در پرش خرک با کسب امتیاز 14.783 مدال نقره بازی‌های آسیایی ‌هانگژو را کسب کرد. این اولین مدال تاریخ ژیمناستیک ایران در بازی‌هایی آسیایی است. با این مدال، تعداد مدال‌های ایران به 23 عدد (3 طلا، 10 نقره و 10 برنز) رسید.
دوومیدانی:
در روز آغازین رقابت‌های دوومیدانی بازی‌های آسیایی، فرزانه فصیحی در ماده دو 100 متر در خط 8 گروه دوم قرار گرفت و با ثبت رکورد 11.70 به‌عنوان نفر چهارم از خط پایان عبور کرد. در همین ماده حمیده اسماعیل‌نژاد در گروه سوم با رقبای خود به رقابت پرداخت و با ثبت زمان 11.57 ثانیه دوم شد و به فینال راه یافت. در دو 100 متر مردان، حسن تفتیان با ثبت زمان 10:42 به‌عنوان نفر دوم راهی مرحله نیمه‌نهایی شد که امروز برگزار می‌شود.
شطرنج:
تیم ملی شطرنج ایران در اولین دیدار رقابت‌های تیمی بازی‌های آسیایی با نتیجه 2.5 بر 1.5 بنگلادش را از پیش‌رو برداشت. ترکیب تیم ملی ایران در این رقابت متشکل از پرهام مقصودلو، پویا ایدنی، بردیا دانشور و امیررضا پورآقابالا بود که مقصودلو و دانشور رقبای مقابل خود را شکست دادند، ایدنی به تساوی دست یافت و پورآقابالا نتیجه را واگذار کرد.
ژیمناستیک:
مهدی الفتی در پرش خرک با کسب امتیاز 14.783 مدال نقره بازی‌های آسیایی‌ هانگژو را کسب کرد. این اولین مدال تاریخ ژیمناستیک ایران در بازی‌هایی آسیایی است. ژیمناست ژاپنی با کسب امتیاز 15.016 عنوان نخست را به دست آورد.
بوکس:
طوفان شریفی در مرحله یک‌چهارم نهایی وزن 92 کیلوگرم مسابقات بوکس مقابل ساگیندیک توگامبای از قزاقستان شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. شاهین موسوی بوکسور وزن 80 کیلوگرم کشورمان مقابل حریف تاجیکستانی‌ شکست خورد و از گردونه مسابقات کنار رفت.
هندبال:
تیم ملی هندبال کشورمان در اولین دیدار خود در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف کویت رفت و با نتیجه 24 بر 22 شکست خورد. هندبالیست‌های ایران در این مرحله دو بازی دیگر مقابل بحرین و کره‌جنوبی برگزار خواهند کرد و هنوز شانس صعود به نیمه‌نهایی را دارند.
تنیس روی میز:
نیما و نوشاد عالمیان در مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های تنیس روی میز دوبل مردان، در یک دیدار جذاب، نزدیک و نفسگیر با یک‌ کامبک رؤیایی بازی 2 بر صفر باخته را مقابل هوانگ/ لیائو از چین‌تایپه با نتیجه 3 بر 2 بردند و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شدند. امیرحسین هدایی در مسابقات انفرادی تنیس روی میز برابر نماینده چین‌تایپه 4 بر صفر شکست خورد و حذف شد. نوشاد عالمیان دیگر نماینده ایران در رقابت انفرادی نیز مقابل ‌هاری‌موتو از ژاپن با نتیجه 4 بر 2 مغلوب شد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.
تیراندازی:
نمایندگان کشورمان در تفنگ 50 متر سه‌وضعیت در خط آتش ایستادند و در پایان دور مقدماتی پوریا نوروزیان با امتیاز 584 در رده هشتم ایستاد و راهی فینال شد. تیم تفنگ 50 متر سه‌وضعیت کشورمان نیز با ترکیب پوریا نوروزیان، مهیار صداقت و امیرمحمد نکونام در رده پنجم ایستاد. مهیار صداقت و امیرمحمد نکونام با امتیاز 582 و 576 به ترتیب در رده‌های دوازدهم و بیستم ایستادند. در بخش تیمی نیز تیم ایران با ترکیب پوریا نوروزیان، مهیار صداقت و امیرمحمد نکونام با امتیاز 1742 در جایگاه پنجم قرار گرفت. هانیه رستمیان، گلنوش سبقت‌الهی و مینا قربانی در تپانچه 10 متر بانوان با امتیاز 573، 571، 570 به ترتیب در رده‌های پانزدهم، بیستم و بیست‌وسوم ایستادند. در بخش تیمی نیز تیم ایران با ترکیب‌ هانیه رستمیان، گلنوش سبقت‌الهی و مینا قربانی و 1714 امتیاز در بین 14 تیم در جایگاه پنجم ایستاد.
اما پنج‌شنبه 6 مهرماه روز پنجم بازی‌های آسیایی‌ هانگژو با کسب دو مدال طلا (یوسف صبری و افشین سلیمی در ووشو)، چهار نقره (محسن محمدسیفی، شجاع پناهی و الهه منصوریان در ووشو و آرین سلیمی در تکواندو) و یک برنز (تیم شمشیربازی اسلحه سابر ایران) برای کاروان کشورمان همراه بود. با نتایجی ووشو ایران در بازی‌های آسیایی به دست آورد باید گفت کارنامه این رشته ورزشی قابل قبول بود. برخلاف ووشو، تکواندو و تیراندازی از روزهای خوب خود فاصله داشتند تا جایی که در چین نتوانستند حتی یک مدال طلا به دست آورند.

نام:
ایمیل:
* نظر: