kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۳۴۶۴
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۵
مراسم پنجمین جشن سیمرغ سینمای خراسان رضوی و دومین جشن مهر سینمای استان با حضور جمعی از مدیران و نمایندگان مجلس و استقبال گسترده سینماگران استانی در پردیس سینمایی پارک بازار مشهد برگزار شد.


در ابتدای این مراسم محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، جشن ملی مهر سینمای ایران را جشن مهرورزی و دیدن ظرفیت‌های استان‌ها در همه حوزه‌ها برای صنعت سینمای ملی توصیف کرد.
وی افزود: از زوایای مختلف می‌توان به جامعه نگاه کرد و این منظر، نگاه یک هنرمند است که اهمیت دارد‌ که هم می‌توان زیبایی‌ها را دید و هم پلشتی‌ها. بستگی دارد که چگونه به جامعه نگاه کنیم. امروز ما احتیاج داریم به جامعه نگاهی امیدوار، پرنشاط و روحیه‌بخش داشته باشیم و می‌توانید به ما کمک کنید تا در مسیر تمدن جدیدی که در حال شکل‌گیری است، به دستاوردها توجه کرد. معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با‌ اشاره به ۱۴ طرح اساسی طراحی‌شده در دولت سیزدهم در‌ حوزه‌های رفاه، زیرساخت، تولید و پژوهش تصریح کرد: استان‌ها از امکانات کمی نسبت به تهران برخوردار بوده و شرایط برابری در آن وجود ندارد. قطعا دلایل مختلفی وجود دارد که حمایت‌های لازمی در این زمینه صورت نمی‌گیرد اما درصدد ایجاد ساختارهای لازم هستیم.
گفتنی است جشن مهر سینمای ایران از امشب ۲۹ شهریورماه در خراسان رضوی، آغاز و تا ۱۰ مهرماه در استان‌ها ادامه خواهد داشت و ۱۳ مهرماه تهران میزبان برگزاری این رویداد خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: