kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۳۳۸۶
تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳
 
 
قیمت مرغ در تهران در محدوده نرخ مصوب 73 هزار تومانی است اما در برخی شهرستان‌ها به زیر نرخ مصوب رسیده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، قیمت مرغ در بازار به نرخ مصوب خود یعنی 73 هزار تومان رسیده است و این محصول در برخی از شهرهای کشور حتی زیر نرخ مصوب خود به فروش می‌رسد. براساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرم مرغ گرم در تهران 75 تا 78 هزار تومان به فروش می‌رسد اما در ارومیه و شهرهای اطراف، نرخ این محصول 73 تا 75 هزار تومان است.
افزایش جوجه ریزی به بیش از 130 میلیون قطعه در ماه و تامین نهاده‌های دامی از جمله دلایل کاهش دوباره قیمت مرغ در بازار است. اسفند ماه سال گذشته میزان جوجه‌ریزی کمتر از 100 میلیون قطعه در ماه بود.
به گزارش ایرنا، بر اساس مشاهدات میدانی قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم در بازار تهران به حدود ۷۳ تا ۷۸ هزار تومان رسیده و گزارش‌های برخی استان نشان می‌دهد که قیمت گوشت مرغ بین ۷۳ تا ۷۵ هزار تومان است.
طبق مصوبه سال گذشته قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۵۲ هزار تومان و گوشت مرغ گرم برای مصرف‌کنندگان ۷۳ هزار تومان تعیین شده بود؛ اما از آن‌جایی که از ابتدای سال جاری قیمت گوشت مرغ در بازار روند افزایشی به خود گرفت و نرخ این محصول برای مصرف‌کنندگان به بیش از ۱۰۰ هزارتومان رسیده بود وزارت جهاد کشاورزی به این موضوع ورود کرد.
بنابراین با اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای مسئله تولید و بازار گوشت مرغ و رساندن جوجه‌ریزی به میزان ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلیون قطعه در ماه و تامین نهاده‌های طیور با نرخ‌های دولتی قیمت‌ها روند کاهشی به خود گرفت تا جایی که اکنون به نرخ مصوب و گاهی در برخی استان‌ها و شهرستان‌ها به کمتر از نرخ مصوب رسیده است.
 افزایش قیمت تخم‌مرغ 
بنابر‌این گزارش با وجود کاهش قیمت مرغ، بهای تخم‌مرغ با نزدیک شدن به فصل سرما افزایش یافته است؛ به طوری که در دو هفته گذشته هر ‌شانه 30 عددی این کالا از 87 هزار تومان به بیشتر از 110 هزار تومان رسیده است. درباره دلایل افزایش قیمت تخم مرغ در بازار نیز می‌توان به تغییر فصل و افزایش تقاضا در بازار و صادرات این محصول ‌اشاره داشت.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: