kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۸۷۰
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۳
 
 
رئیس‌فدراسیون فوتبال از ‌ورود VAR برای بازی تیم‌های النصر و پرسپولیس در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا خبر داد و گفت: برنامه داریم که تجهیزات مربوط به این سامانه را وارد کشور کنیم، هر چند این وظیفه خود باشگاه‌هاست، نه فدراسیون.
مهدی تاج در مجمع عمومی سالانه هیئت فوتبال استان قزوین که در سالن جلسات باقرالعلوم(ع) ساختمان مدیریت‌بحران استانداری قزوین برگزار شد، با بیان این‌که ‌داوری در فوتبال ایران ‌با استفاده از VAR و دقت‌های بیشتر متحول خواهد شد، اظهار داشت: با پیگیری‌های فدراسیون فوتبال حقوق و حق‌الزحمه داوران فوتبال ایران به صورت میانگین 100 درصد رشد کرده و 2 برابر شده ‌‌که به نظرم کار درستی بود هر چند که افزایش برای فدراسیون کار خیلی سختی است و ‌بار مالی بسیاری را بر فدراسیون تحمیل خواهد کرد.
وی با ‌اشاره به هزینه بالای فدراسیون فوتبال برای تأمین هزینه اعزام داوران اضافه کرد: میزان هزینه‌ای که برای اعزام‌ داوران می‌کشیم، بسیار زیاد بوده و حتی به ماهی 30 میلیارد تومان هم رسیده است.تاج همچنین با ‌اشاره به انتقادات صورت‌گرفته از داوران در رقابت‌های فوتبال و فوتسال ادامه داد: با خریداری دستگاه هدست برای داوران و همچنین استفاده از دستگاه VAR ضریب‌اشتباهات داوران ما در عرصه مسابقات باشگاهی کاهش یافته و به حداقل خواهد رسید.
وی همچنین به مشکلات اداره ورزشگاه و استادیوم 100 هزار نفری آزادی تهران‌اشاره کرد و افزود: یکی از دغدغه‌های فعلی ما تأمین 30 هزار لیتر آب به صورت روزانه برای آبیاری چمن ورزشگاه آزادی است.تاج به هزینه‌های سنگین دعوت از تیم‌های ملی خارجی برای مسابقات دوستانه هم‌اشاره کرد و گفت: دعوت از تیم فوتبال آنگولا 10 میلیارد تومان هزینه برای ما داشت، چرا که برای حضور هر لژیونر در مسابقات ملی دوستانه و رسمی باید 500 میلیون تومان هزینه کنیم.
رئیس‌فدراسیون فوتبال در ادامه به بازی تیم‌های النصر و پرسپولیس در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا‌اشاره کرد و گفت: مشکل اصلی ما در این بازی عدم حضور تماشاگران است و باید کاری کنیم که همه رقابت‌های فراملی ما با حضور تماشاگر باشد. تاج از ورود VAR برای برگزاری این مسابقه به ورزشگاه آزادی خبر داد و افزود: از این دستگاه در بازی النصر و پرسپولیس استفاده می‌کنیم. در ضمن برنامه داریم که تجهیزات مربوط به این سامانه را وارد کشور کنیم، هر چند این وظیفه خود باشگاه‌هاست، نه فدراسیون.
وی با بیان این‌که سیستم کمک داور ویدئویی در بسیاری از کشورها ‌به طور کامل وجود ندارد یا‌ در یک ورزشگاه کشورها نصب شده است، تصریح کرد: ‌کنفدراسیون فوتبال آسیا این سیستم را به ایران می‌آورد و ما همه اقدامات را برای ورود VAR انجام داده‌ایم و قطعا در بازی النصر و پرسپولیس VAR خواهیم داشت. وی ادامه داد: حضور فوتبالیست‌های بزرگی مانند رونالدو در ورزشگاه آزادی و کشور ما توجهات را به فوتبال ایران جلب می‌کند و به همین خاطر برنامه ما افزایش حضور تیم‌های ایرانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: