kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۸۶۹
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۳
 
 
*هشتمین روز از رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان در ریاض عربستان، بعدازظهر دیروز با برگزاری مسابقه گروه A دسته 81 کیلوگرم مردان پیگیری شد.در این رقابت حسین سلطانی ملی‌پوش کشورمان نیز حضور داشت و در کنار هشت وزنه‌بردار دیگر از کشورهای کلمبیا، ارمنستان، ازبکستان، آلبانی، قزاقستان، ترکمنستان، ایتالیا و بلغارستان روی تخته رفت.سلطانی که در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی با دو مدال طلا و یک نقره به مقام قهرمانی رسیده بود، کار خود در حرکت یک‌ضرب را با انتخاب وزنه 152 کیلوگرمی آغاز کرد، اما موفق به مهار آن نشد. وی در دومین تلاش خود پشت وزنه 153 کیلوگرمی ایستاد و آن را به‌طور صحیح بالای سر نگه داشت. سلطانی در تلاش سوم خود موفق به مهار وزنه 159 کیلوگرمی نشد و در پایان حرکت یک‌ضرب با رکورد 153 کیلوگرم در رده هشتم قرار گرفت.در پایان حرکت یک‌ضرب، تشتمیروف از ازبکستان (164 کیلوگرم)، اسکار ریس مارتینس از ایتالیا (163 کیلوگرم) و رافیک‌هارتونیان از ارمنستان (162 کیلوگرم) به مدال‌های، نقره و برنز رسیدند.سلطانی که به نظر می‌رسید با مصدومیت مواجه است، درتلاش‌های اول و دوم خود دردوضرب نتوانست وزنه‌های 186 و 187 کیلوگرمی را بالای سر نگه دارد. او در تلاش سوم وزنه 188 کیلوگرمی را انتخاب کرد، اما موفق به مهار آن نشد و اوت کرد.بدین ترتیب در مجموع نیز هیچ رکوردی برای نماینده ایران ثبت نشد و او نتیجه‌ای ضعیف در مسابقات جهانی ریاض کسب کرد.
*تیم ملی شنای ایران در بازی‌های آسیایی‌هانگژو با چهار نماینده در مسابقات حضور خواهد یافت که به احتمال فراوان در ماده‌های ۵۰ و ۱۰۰ متر آزاد، ۵۰ و ۱۰۰ متر پروانه به آب می‌زنند. همچنین تیم‌ملی شیرجه ایران تنها با یک شیرجه‌رو به‌هانگژو اعزام خواهد شد.*اسامی شناگران ایران:۱- هومر عباسی،۲- متین سهران،۳- مهرشاد افقری،۴- سامیار عبدلی.سرمربی تیم ملی شنا: گامر دیلانچیان.*اسامی تیم ملی شیرجه ایران:۱- محمد مقدسی‌، مربی: شهنام نظرپور.
*رئیس‌فدراسیون ژیمناستیک از حضور در بازی‌های آسیایی 2022‌هانگژو منصرف شد و درخواست اعزام یک مربی یا ورزشکار به جای خودش را ارائه داد.عابد حقدادی درخصوص انصرافش از حضور در بازی‌های آسیایی‌هانگژو اظهار داشت: بیش از یک ماه پیش بعد از صحبتی که با مسئولین کمیته ملی المپیک داشتم، تصمیم گرفتم برای بهبود کیفیت فنی تیم یک مربی و یک ورزشکار بیشتر به بازی‌ها اعزام شود. امیدوار هستیم که تا دو، سه روز آینده این درخواست ما نتیجه‌بخش باشد و مسئولین بازی‌ها با اضافه شدن دو نفر موافقت کنند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: