kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۷۹۶
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۰

 

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران در حضور برخی فعالان بازار سرمایه با تاکید بر اینکه شرکت فولاد آلیاژی ایران دانش بنیان و«‌‌های تک» است، بیان کرد: محصولات شرکت فولاد آلیاژی ایران قابل رقابت با بازارهای جهانی است.
مهندس کمال زاده در نشست خبری با فعالان بازار سرمایه، مدیران دارایی و تحلیلگران گفت: مجموعه فولاد آلیاژی ایران علاوه‌بر خط تولید فعلی، 2 طرح توسعه‌ای بزرگ را در دستور کار دارد.
مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران با بیان اینکه مجموعه فولاد‌سازی 2 یا پروژه یزد یک با تولید700 هزار تن انواع شمش‌های فولاد آلیاژی در حال تحویل گیری از پیمانکار است، افزود: ذوب‌های آزمایشی در زمینه کوره EAF و LF انجام شده است و با توجه به اینکه قسمت ذوب، به طور کامل تحویل گرفته شد و قسمت ریختگی تا اواخر شهریور ماه تحویل و به تولید می‌رسد پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریور بهره‌برداری از این خط را خواهیم داشت.
وی با تاکید بر اینکه پروژه فولاد ‌سازی ۲ بعد از 13 سال در حال تحویل و بهره‌برداری است، افزود: با فعالیت این خط 700 هزار تن به 550 هزار تن فولاد‌های آلیاژی این شرکت در حوزه تولید اضافه می‌شود و ظرفیت فولاد ‌سازی فولاد آلیاژی ایران در حالت اسمی به یک میلیون و 250 هزار تن می‌رسد.
کمال زاده درباره سایر پروژه‌های شرکت، اظهارداشت: پروژه بعدی، خط تولید وایر است که 28 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی می‌شود در سال 1403 به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه گلوگاه پروژه‌ها، خرید‌های خارجی است، بیان کرد: خرید خارجی در پروژه وایر انجام شده و اواخر شهریور ماه اولین محموله تجهیزات از شرکت پومینی زودتر از پیش‌بینی ارسال می‌شود همچنین مرحله ساخت داخل جلوتر از زمان پیش‌بینی شده در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران افزود: در پروژه وایر به تولید 450 هزار تن کلاف‌های آلیاژى از قطر پنج و نیم تا 24 دست خواهیم یافت و در ابتدا و انتهای خطوط تولید قسمتی در حال طراحی است که آماده ‌سازی شمش از نظر کیفی و شستشو و عملیات حرارتی را انجام خواهد داد و بر این اساس علاوه‌بر تولید محصولات برای مصرف داخل، محصولاتی با ارزش افزوده صادراتی تولید خواهند شد.
کمال زاده درباره افزایش ظرفیت تولید شرکت فولاد آلیاژی ایران افزود: 50 هزار تن افزایش ظرفیت در خط فولاد ‌سازی یک است که 550 هزار تن را به 600 هزار تن می‌رساند و در مجموع، در خط تولید یزد یک و فولاد ‌سازی یک، تولید به عدد یک میلیون و 300 هزار تن خواهد رسید.
وی با تصریح بر اینکه فولاد آلیاژی ایران یک مجموعه دانش‌بنیان است و دانش، ایجاد ارزش افزوده را به دنبال خواهد داشت، گفت: تولید در شرکت فولاد آلیاژی ایران با فولاد‌های معمولی یا ساختمانی متفاوت است.
وی با بیان اینکه با افزایش تولید و فرآوری محصولات نهایی ارزش‌افزوده بیشتری حاصل می‌شود، عنوان کرد: به دنبال افزایش تولید‌ و فرآوری محصولات هستیم و بر این اساس همچنان طرح‌های توسعه متنوع در شرکت تعریف و انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران با تاکید بر اینکه رویکرد شرکت فعال شدن در صنایع پایین دستی است، گفت: علاوه‌بر اقدامات انجام‌ شده ورود به صنایع پایین دستی می‌تواند ارزش افزوده را شامل سهامداران شرکت کند.
وی درباره استراتژی‌های صادراتی این شرکت بیان کرد: بازار‌های هدف شناسایی شده و با توجه به کیفیت بالای تولید در شرکت فولاد آلیاژی ایران رویکرد شرکت یک رویکرد صادرات محور می‌باشد و با دانش‌«های تک» موجود در این شرکت می‌توانیم بازارهای دنیا را فتح کنیم چراکه قدرت صادرات و رقابت را داریم.

نام:
ایمیل:
* نظر: