kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۶۴۸
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۹
مدیر شبکه خبری جدید سیما در گفت‌وگو با کیهان:
شبکه تلویزیونی خبر ۲ که حدود یک سال از طریق سامانه های اینترنتی در دسترس‌ عموم مردم است از ۱۲ شهریور امسال پخش آزمایشی خود را در بستر پخش زمینی دیجیتال و پخش ماهواره‌ای آغاز کرد.

ابراهیم بابایی مسئول شبکه تلویزیونی «خبر ۲» رسانه ملی در گفت‌وگو با خبرنگار کیهان گفت: همه هموطنان ما در سراسر کشور می‌توانند با جست‌وجوی مجدد در دستگاه‌های گیرنده دیجیتال تلویزیون خود، شبکه خبر ۲ را روی کانال ۱۶ دریافت کنند.
وی با بیان اینکه شبکه «خبر ۲» تلویزیون روی ماهواره‌های بدر و اینتل‌ست برای مخاطبان خارج از کشور نیز قابل دریافت است افزود: پخش آزمایشی این شبکه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ با دستور رئیس رسانه ملی روی بستر اینترنتی تلوبیون آغاز و اوایل امسال هم پخش شبکه خبر ۲ از سامانه سپهر و خبرگزاری صداوسيما آغاز شده است.
مسئول شبکه تلویزیونی «خبر ۲» همچنين با اشاره به اینکه همزمان با برگزاری سومین افق تحول رسانه ملی در تیر سال قبل نیز پخش رسمی اینترنتی شبکه «خبر ۲» آغاز شد گفت: در حال حاضر از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۲ پخش زنده داریم و از سوی دیگر هم شبکه خبر ۲ این توانایی را دارد که با همکاری خبرنگاران و شهروندان همه رخدادهای مهم بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای و حتی استان‌ها را پوشش دهد.
بابایی همچنین به موضوع مهم این شبکه برای پخش محتوای تولید شده از سوی شهروند خبرنگار پرداخت و افزود: به همین منظور مخاطبان می‌توانند عدد ۶۶ را به سرشماره ۱۰۰۰۵۸۸۲ ارسال و عضو کانال شبکه «خبر ۲» در پیام‌رسان بله شوند.
مسئول شبکه تلویزیونی «خبر۲» همچنین یادآور شد: همه هموطنان ما در سراسر کشور می‌توانند با عضویت در کانال «خبر ۲» تصاویر رخدادهای مهم شهر و روستای خود را به این شبکه ارسال کنند تا به نام خودشان پخش شود.
بابایی در همین رابطه خاطرنشان کرد: علاوه بر این روابط عمومی‌ها، ارگان‌ها و سازمان‌ها هم می‌توانند نشانی اینترنتی پخش زنده برنامه‌ها و همایش‌های مهم خود را در اختیار ما قرار دهند تا به‌صورت زنده پوشش دهیم. به‌طور مثال این امکان هم‌اکنون در ارتباط زنده با آستان قدس رضوی و بارگاه حضرت معصومه سلام‌الله علیها فراهم شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: