kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۵۹۰
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۵

 

رئیس‌فدراسیون والیبال می‌گوید تیم ملی خود را آماده کرده است که به سومین مدال طلای بازی‌های آسیایی دست یابد.
محمدرضا داورزنی در نشست خبری فدراسیون‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی ‌هانگژو که در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، اظهار کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد که در بازی‌های آسیایی‌ هانگژو به سومین مدال طلا دست یابیم. دو بار قهرمان جوانان و دو بار قهرمان نوجوانان جهان شده‌ایم و در رده‌های پایه حرف اول را در دنیا می‌زنیم.
رئیس‌فدراسیون والیبال افزود: ژاپنی‌ها طی ۵ سال گذشته با برنامه‌ریزی مناسب توانسته‌اند جزو قدرت‌های برتر دنیا شوند و این اتفاق خوبی برای والیبال آسیا است چرا که از والیبال روز دنیا عقب مانده بودیم. تیم ملی ایران جزو ۱۰ تیم برتر دنیا و تیم ملی ژاپن جزو ۵ تیم برتر دنیا است و رقابت تنگاتنگ باعث رشد می‌شود. امیدوار هستیم رقیب سرسختی برای ژاپنی‌ها باشیم و بتوانیم مجددا به صدر آسیا برسیم.
داورزنی ادامه داد: حضور قدرتمند در مسابقات ‌هانگژو برنامه اصلی فدراسیون والیبال است هر چند که این مسابقات در رنکینگ تیم ملی تاثیری ندارد اما از نظر حیثیتی و جایگاه ایران در آسیا برای تیم ملی مهم است تا همراه کاروان موفق باشیم و بتوانیم در رنکینگ کاروان تاثیرگذار باشیم.
رئیس‌فدراسیون والیبال با ‌اشاره به این‌که زمانی که به والیبال آمدم ۲۷ جهان و ششم آسیا بودیم، اظهار کرد: این باور را دارم که ایران می‌تواند در زمره چهار تیم برتر جهان باشد. تیم‌هایی که هم اکنون بالاتر از ایران قرار دارند شرایطی دارند که در جدول جابه‌جا می‌شوند و همان‌طور که ژاپنی‌ها توانستند در جمع پنج تیم قرار گیرند ما نیز می‌توانیم در جمع چهار تیم قرار گیریم. داورزنی ادامه داد: می‌توانیم مدعی شویم نتایج ۱۵ سال در والیبال ایران طی ۱۰۰ سال اخیر رخ نداده است و این ظرفیت و استعداد را کشور والیبال ما دارد و می‌تواند در بهترین جایگاه قرار گیرد. روزی که شروع کردیم دلار ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان بود و الان با دلار ۵۰ هزار تومانی برنامه‌ریزی می‌کنیم و هزینه‌ها ۲۰ تا ۳۰ برابر شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: