kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۴۳۵
تاریخ انتشار : ۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۷
شرایط تیم ملی کشتی سخت‌تر از سال قبل است
 
 
 
 
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درخصوص وضعیت تیم ملی و نفرات حاضر در مسابقات جهانی بلگراد توضیحاتی ارائه کرد.
حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درخصوص وضعیت تیم ملی کشتی فرنگی و کشتی‌گیران حاضر در مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: روزهای سخت و تمرینات پرفشار را پشت سرگذاشتیم و با تلاش شایگان، رئیس‌هیئت کشتی مازندران به دلیل حساسیتی که وجود دارد، استراحت بین این اردو و اردوی آخر تیم ملی را در استان مازندران سپری خواهیم کرد. بعد از آن هم 10 روز اردوی متصل به اعزام را خواهیم داشت و راهی صربستان خواهیم شد تا در مسابقات قهرمانی جهان حضور پیدا کنیم. شرایط کشتی‌گیران تیم ملی خوب است و مصدومیت جدی در بین کشتی‌گیران که منجر به عدم حضور در تمرینات بشود، نداریم اما کار بسیار سختی را در مسابقات قهرمانی جهان خواهیم داشت.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان درخصوص کسب نتیجه در مسابقات قهرمانی جهان عنوان کرد: صریحاً باید بگویم که سال گذشته در مسابقات جهانی روسیه، بلاروس و کوبا حضور نداشتند، ضمن این‌که سال گذشته سال ماقبل المپیک هم نبود و پسوندی مبنی بر سهمیه المپیک را هم نداشت. با 30 امتیاز اختلاف چهارم شدیم. امسال طبیعتا شرایط خیلی سخت‌تر از سال گذشته خواهد بود و تلاش من و همکارانم و تمهیداتی که فدراسیون کشتی برای تیم ملی دیده است، معطوف به این هستیم تا روی یکی از سکوهای سه‌گانه بایستیم. امیدوارم بتوانیم در بلگراد هر 6 سهمیه را از آن خود کنیم که کار بسیار دشواری است اما با کسب حداکثر سهمیه‌های المپیک دل مردم عزیز کشورمان را شاد خواهیم کرد. 
وی درباره نفرات تیم ملی کشتی فرنگی در بازی‌های آسیایی‌هانگژو گفت: نفرات تیم ملی کشتی فرنگی برای بازی‌های آسیایی مشخص است اما به دلیل حساسیت‌های موجود برای تمرکز روی مسابقات جهانی به صورت رسمی بعد از مسابقات جهانی اعلام خواهد شد. نفرات تیم ملی مشخص است کشتی‌گیران هم خودشان می‌دانند ولیکن چون می‌خواهیم با تمرکز کامل در مسابقات قهرمانی جهان حضور پیدا کنیم و هر اتفاقی ممکن است در رقابت‌های جهان رخ بدهد اعلام اسامی را به بعد از مسابقات جهانی موکول کرده‌ایم.
رنگرز در ادامه درخصوص لیگ برتر کشتی و تأثیرگذاری آن بر تیم ملی بیان کرد: از معدود کشورهایی هستیم که لیگ پویایی داریم که با استفاده از تمام سرمایه‌های فنی کشتی کشور برگزار می‌شود. در کنار مربیان کشتی‌گیران نامدار که دارنده مدال المپیک و جهان هستند در این مسابقات حضور پیدا می‌کنند. لیگ یکی از ارکان موفقیت کشتی کشورمان محسوب می‌شود و تلاش می‌کنیم با همکاری سازمان لیگ کشتی برنامه خوبی را درخصوص برگزاری لیگ داشته باشیم تا با برنامه تیم‌های ملی که قرار است به رویدادهای مختلف اعزام شوند تداخلی نداشته باشند. به دلیل این‌که امسال سال پرترافیکی را به لحاظ مسابقات بین‌المللی داریم باید برای حفظ ملی‌پوشان و هماهنگی لازم اتفاقات خوبی بین تیم‌های ملی و سازمان لیگ رخ بدهد. وی در پایان درباره اختلاف دستمزدهای کشتی آزاد و فرنگی در لیگ خاطر نشان کرد: رقم قرارداد کشتی‌گیران فرنگی نسبت به سال‌های قبل بسیار متفاوت است اما گلایه‌هایی هم که در این خصوص امروزه وجود دارد وارد است و باید زمینه‌های اختلاف بین قرارداد کشتی آزاد و فرنگی را هم شناسایی کنیم. دلایل مختلفی دارد یکی از دلایل آن به قدمت لیگ در کشتی آزاد بر می‌گردد این رشته از کشتی از دیرباز در بین مردم جا افتاده است و به لحاظ کمیت کشتی آزاد و کشتی فرنگی قابل مقایسه نیست. هرچند افتخار آفرینی کشتی فرنگی در 2 دهه گذشته بی‌نظیر بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: