kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۳۷۸
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۸
 
 
 
شهید حسن سرهادی، 24 مهر سال 1344 در صالح‌آباد همدان چشم به جهان گشود. با آغاز جنگ تحمیلی، به عنوان نیروی سپاه به جبهه رفت و به کار تبلیغاتی پرداخت. او 20 شهریور سال 1365 در جزیره مجنون در اثر اصابت ترکش خمپاره توسط دشمن بعثی شهید شد و پیکر پاکش درگلزار شهدای همدان آرام گرفت.
فوق‌العاده خوش‌اخلاق و با احترام بود، شخصیتی چند بعدی داشت؛ هم مربی کنگ‌فو بود هم فعال سیاسی و فرهنگی و یکی از پایه‌گذاران اتحادیه انجمن اسلامی در همدان؛از شاگردان مرحوم مسکین بود و به علوم قرآنی اهمیت زیادی می‌داد؛ خوش‌ذوق و باهوش بود و به فکر کمک به مردم.
پدرش تعریف می‌کرد که حسن از وقتی شروع کرد به نمازخواندن، هیچ وقت نشد بعد از نمازش به درگاه خدا استغاثه نکند و ‌اشک نریزد.
مسئولیت انتشار نشریه‌ای به نام «ایثار» را در دوران دانش‌آموزی داشت و کار گردآوری یک نشریه را هم در واحد اطلاعات عملیات انجام می‌داد؛ بسیار به آگاه کردن مردم حساس بود و در این راه از هیچ کاری دریغ نمی‌کرد.
خواهر شهید می‌گوید: «یادم نمی‌رود روزی را که خبر بازگشت پیکرش را دادند، چند روز پیکر مطهرش در آب مانده بود و یک طرف صورت زیبایش را ماهی‌‌ها خورده بودند، این صحنه دردناک هنوز که هنوز است از یادم نرفته و نمی‌رود.»
شهید حسن سرهادی در لبنان هم حضور داشت و یکی از پایه‌گذاران حزب‌الله بود، در آن مقطع هم زحمات بسیاری کشید و با فرمان امام(ره) برای دفاع از کشور به وطن برگشت و جانانه در راه دین و میهن جنگید.
نام:
ایمیل:
* نظر: