kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۳۲۷
تاریخ انتشار : ۱۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۶
 
 
 
سرویس سیاسی-
روزنامه اعتماد در شماره پنج شنبه 9 شهریور ماه خود و در یادداشتی به قلم معصومه ابتکار عنوان داشت: «بازديد از نمايشگاه دستاوردها چيزي از نگراني و دلهره‌اش كم نخواهد كرد، زيرا آن‌قدر معضلات و گرفتاري‌ها عيان و بدتر شدن شرايط نسبت به گذشته مشهود است كه دستاوردهاي احتمالي دولت سيزدهم متاسفانه تحت‌الشعاع شرايط بحراني اقتصادي، اجتماعي و ناكارآمدي شديد دستگاه‌هاي مختلف قرار مي‌گيرد....اما چون رويكرد دولت از ابتدا حذف جريان به اصطلاح تكنوكرات از مناصب دولتي بوده و در اين زمينه بسيار فعال اقدام كرده، اكنون با بحران تجربه و توانمندي مواجه است»
در ادامه این مطلب آمده است:«پديده «نوسان سياست» پس از انتخابات سال 1384 نيز دستگاه اجرايي كشور را دچار ركود كرد و اكنون اين دومين بار است كه اين وضعيت خود را به رخ مي‌كشد. نوسان سياست‌ها به اين معني است كه يك دولت مي‌آيد و مجموعه‌اي از سياست‌ها را اجرا مي‌كند و پي مي‌گيرد، ولي دولت بعدي آنها را رها كرده و از اولويت‌هايش خارج مي‌كند يا تقليل مي‌دهد. اين پديده سم مطلق است.»
دقت کنید این سخنان را مدیران دولت قبل عنوان می‌کنند. یکی از دلایل اصلی این قبیل اظهارات، فرار رو به جلو است. 
این روزها جریانی این اظهارات را عنوان می‌کند که بدترین عملکردها را در تاریخ جمهوری اسلامی ثبت کرده‌اند. سؤال این است هنگامی که این سخنان را می‌گویند و این نوشته‌ها را می‌نویسند خود از میزان فرار رو به جلو و بی‌شرمی خود تعجب نمی‌کنند؟! خانم ابتکار نوسان سیاست دولت یازدهم بود که وزیر نفت در آن دولت طرح سهمیه‌بندی سوخت را کنار گذاشت و بعد از چند سال مجبور به اجرای دوباره این طرح هوشمندانه شد. 
نوسان سیاست دولت روحانی و ترک فعل‌های متعددش در طرح‌های هوشمندانه‌ای همچون حوزه هدفمندی یارانه‌ها‌، سهام عدالت‌، مسکن ‌سازی‌، ایجاد رکود در به پایان رساندن پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌هایی بود که به امید نگاه التماسی به غرب همه برای چندین سال به بهره‌برداری نرسید. 
نوسان سیاست مدعیان اصلاحات و سو مدیریت دولت قبل در پیوستن به معاهده اقلیمی پاریس بدون کوچک‌ترین شناخت و بررسی این معاهده (کاملا در جهت اهداف غربی‌ها و بر ضد صنایع کشورهای نوظهور) بود. شرایط بحرانی اقتصادی را شما و دولت یازدهم و دوازدهم فراهم کردید موج نقدینگی‌، بدهی‌های سنگین‌، ناترازی در برق‌، گاز و حامل‌های انرژی همه و همه میراث دولت شما بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: