kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۲۷۰
تاریخ انتشار : ۱۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۸
 
 
 
رویترز طی گزارشی اعلام کرد تولید نفت ایران در ماه اوت (شهریور) احتمالاً به سه میلیون و 150 هزار بشکه در روز رسیده و این کشور صادرات نفت به چین را افزایش داده است.
به گزارش رویترز، اطلاعات ردیابی کشتی‌ها نشان می‌دهد تولید و صادرات نفت ایران احتمالاً در ماه اوت افزایش یافته و به بالاترین رقم از زمان آغاز تحریم‌های آمریکا در 2018 رسیده است.
آن‌طور که این خبرگزاری اعلام کرده، ایران ماه‌هاست تولید نفت خام و میعانات گازی خود را افزایش داده و صادرات نفت خود را هم مخصوصاً به چین بالا برده است. این در حالی است که گفته می‌شود ایران و آمریکا در حال مذاکره برای آزادی پنج زندانی آمریکایی و آزاد‌سازی سرمایه‌های مسدود شده ایران هستند.
چندین شرکت ردیابی نفتکش و موسسه مشاوره انرژی اعلام کرده‌اند تولید نفت ایران در ماه اوت احتمالاً به سه میلیون و 150 هزار بشکه در روز رسیده است.
موسسه مشاوره انرژی «اس‌وی‌بی» هم صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در ماه اوت را ‌اندکی کمتر از دو میلیون بشکه در روز اعلام کرده است. سایت تنکر ترکرز هم اعلام کرده ایران احتمالاً یک میلیون و 770 هزار بشکه در روز نفت خام و یک میلیون و 920 هزار بشکه در روز نفت خام و میعانات گازی از اول تا 27 اوت (پنج مرداد تا پنج شهریور) صادر کرده است. کپلر هم صادرات نفت خام ایران را در ماه اوت به طور متوسط یک میلیون و 200 هزار بشکه در روز تخمین می‌زند.
وزیر نفت ایران هم اخیرا در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران به افزوده شدن تولید نفت کشور تا پایان شهریورماه ‌اشاره و اظهار کرد: تولید واقعی نفت خام به روزانه سه میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه رسیده است که تا پایان شهریورماه این مقدار به روزانه سه میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه افزایش می‌یابد.
جواد اوجی گفت: در چهار ماه نخست امسال ۱۶ درصد گاز بیشتر یعنی روزانه ۳۶ میلیون مترمکعب بیشتر و در نتیجه روزانه ۲۰ میلیون لیتر سوخت مایع را به نیروگاه‌ها تزریق کرده‌ایم.
از طرف دیگر، محسن خجسته‌‌مهر، رئیس ‌شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده این کشور قصد دارد تولید نفت خود را تا پایان تابستان به سه و نیم میلیون بشکه در روز برساند.
وی تصریح کرد: وقتی دولت فعلی قوه مجریه را در 2021 در ایران به دست گرفت، تولید نفت دو میلیون و 200 هزار بشکه در روز بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: