kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۲۳۱
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۱
شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی بررسی کرد
 
 
 
سرویس خارجی-
رسانه‌ صهیونیستی اعلام کرد که ارتش رژیم آپارتاید اسرائیل سه سناریوی جنگ طی جنگ با حزب‌الله لبنان را پیش‌بینی می‌کند که خطرناک‌ترین آن شلیک هزاران موشک از خاک لبنان به اراضی اشغالی خواهد بود.
شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کابینه این رژیم اول ماه میلادی آتی (10 شهریور) نشستی را برای بررسی سناریوهای جنگ فراگیر در چندین جبهه برگزار می‌کند. افسران ارشد ارتش اسرائیل وضعیت نظامی در تمام جبهه‌ها به‌ویژه جبهه شمالی را برای مسئولان سیاسی توضیح خواهند داد و یک ارزیابی از وضعیت امنیتی اسرائیل با هدف آمادگی نظامی برای سناریوهای عملیات ارائه خواهند کرد. این شبکه در گزارش خود آورده است که ارتش اسرائیل سه سناریوی جنگ طی جنگ با حزب‌الله لبنان را پیش‌بینی می‌کند که خطرناک‌ترین آن شلیک هزاران موشک از خاک لبنان به اراضی اسرائیل خواهد بود. سناریوی دیگر پیوستن جبهه‌های دیگر به حزب‌الله مثل نوار غزه و سوریه و درگیری در شهرهای اراضی ۱۹۴۸ مثل جنگ «نگهبان دیوارها/ شمشیر قدس» است.
آن‌طور که ایسنا از این شبکه عبری نقل کرده است: «احتمالاً موشک‌های پیشرفته‌ای از لبنان به داخل اراضی اسرائیل شلیک شود. وضعیت کنونی شبیه وضعیت ۲۰۰۶ و قبل از جنگ دوم اسرائیل علیه لبنان است. مسئولان سیاسی می‌گویند وضعیت کنونی شبیه وضعیت ۲۰۰۶ است و در مرحله‌ای هستیم که ممکن است جنگ رخ بدهد.»
تهدید نماینده رژیم صهیونیستی
در این اوضاع که ارتش این رژیم نگران باریدنِ بارانِ عذابِ موشک‌های حزب‌الله بر سر صهیونیست‌ها است، «گلعاد آردان»، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در سخنانی پیش از برگزاری جلسه تمدید مأموریت نیروهای حافظ صلح این سازمان در جنوب لبنان (یونیفل) گفت: «فرصت حمله به لبنان بسیار مساعدتر از حمله سال ۲۰۰۶ است.» وی همچنین گفت که نیروهای یونیفل قادر نخواهند بود مانع چنین حمله‌ای شوند. البته گفتنی است، چنان‌که «تهدیدهای اخیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه مقاومت فلسطین و رهبران جنبش حماس، تمسخر رسانه‌های این رژیم را به همراه داشته و فعالان رسانه‌ای این تهدیدها را «پوچ» و «توخالی» توصیف کرده‌اند»؛ این حرف‌ها هم صرف تهدیداتِ توخالی است؛ گرچه جنگ چنان‌که «سیدحسن نصرالله» هشدار داده، محتمل است، اما آنکه باید تهدید کند طرف دیگر است و آن‌کس که باید نگران باشد نیز طرف دیگری است. طبق برآورد این مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی، دبیرکل حزب‌الله لبنان می‌داند که این رژیم با یک بحران داخلی مواجه است و به همین دلیل می‌تواند آن را به‌صورت موضعی به چالش بکشد.
افزایش تلاش‌های واشنگتن
موردی که می‌تواند نشان دهد «آن‌کس که باید نگران باشد طرف دیگری است» این خبر است که وب‌سایت آمریکایی «آکسیوس» اعلام کرده: «آمریکا تلاش‌های خود را برای کاهش تنش‌های فزاینده بین رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان و جلوگیری از وقوع درگیری در مرزها افزایش داده است. آموس هوکشتاین، مشاور ارشد انرژی و زیرساخت دولت جو بایدن، روز چهارشنبه برای گفت‌وگو با مقامات ارشد لبنان وارد بیروت خواهد شد. یک منبع آمریکایی آگاه به این پرونده گفت که آموس هوکشتاین برای کاهش تنش در مرز تلاش خواهد کرد.» مسلم است که آمریکا نگران وضعیت متحدش در منطقه است. گفتنی است، مناطق مرزی لبنان و اراضی اشغالی طی ماه‌های اخیر شاهد تنش‌هایی بوده است. این تنش‌ها درپی ایجاد حصار توسط رژیم صهیونیستی در بخش شمالی روستای لبنانی «الغجر» با هدف الحاق آن به اراضی اشغالی و پاسخ حزب‌الله به این اقدام با برپایی چند چادر در داخل خط آبی تشدید شده است. رژیم صهیونیستی چند ماه است به برپایی چادرهای حزب‌الله لبنان در مرزها اعتراض دارد و خواستار برچیده‌شدن آنها است؛ اما لبنان می‌گوید این چادرها در داخل خاک لبنان هستند و از صهیونیست‌ها خواست تا از بخش لبنانی روستای الغجر که تحت کنترل‌شان است، عقب‌نشینی کنند.
بحران در ارتش 
خبر دیگر آنکه ژنرال ذخیره و فرمانده سابق منطقه شمالی ارتش رژیم صهیونیستی به‌شدت از عملکرد کابینه تندروی رژیم اشغالگر انتقاد کرد و آن را به نابودی ارتش و به خطر انداختن امنیت صهیونیست‌ها متهم کرده است. «نوآم تیبون» فرمانده سابق منطقه شمالی ارتش رژیم صهیونیستی در این‌باره اظهار کرد: «ارتش ذخیره اسرائیل در مسیر از دست دادن کارایی است، توانایی‌های استراتژیک نیروی هوایی زیر خط قرمز قرار گرفته است و بحران در یگان‌های ویژه و دستگاه‌های اطلاعاتی و حتی نیروی زمینی، نیروهای زرهی و توپخانه نیز رخنه کرده است.» وی گفت: «با این حال و با توجه به همه این خطرات، نتانیاهو در اقدامی از روی بی‌مسئولیتی از ملاقات با هرتزی ‌هالوی، رئیس ستادکل ارتش پیش از رأی‌گیری در کِنست برای لغو استدلال معقولیت امتناع ورزید و به فرماندهی ارتش اجازه ارائه گزارشی کامل از آسیب‌های وارد شده به نهاد نظامی را نداد.»
شهادت جوان فلسطینی
همچنین خبر می‎‌رسد که منابعی «شهادت جوان فلسطینی به ضرب گلوله سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان در طولکرم» را تأیید کرده‌اند. آن‌طور که مهر نوشته است، منابع محلی اعلام کردند که جوانی فلسطینی ظهر دیروز (چهارشنبه؛ 8 شهریور؛ 30 اوت) در اردوگاه طولکرم به ضرب گلوله سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان به شهادت رسیده است.
تظاهرات مقابل ساختمان گوگل
شماری از کارکنان شرکت گوگل و حامیان ملت فلسطین در تظاهراتی که در شهر سان‌فرانسیسکو در ایالت کالیفورنیا برگزار شده بود، شرکت کردند. این تظاهرات به نشانه همبستگی با ملت فلسطین و اعتراض به برگزاری اجلاس سالانه فناوری ابری شرکت گوگل برگزار شد. تظاهرکنندگان ضمن در دست گرفتن پرچم فلسطین، خواستار توقف همکاری شرکت گوگل با دولت و ارتش رژیم صهیونیستی شدند. برگزارکنندگان این تظاهرات در بیانیه‌ای تاکید کردند، فناوری گوگل برای الهام و نوآوری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، بلکه بالعکس با توجه به قرارداد یک میلیارد دلاری امضا شده با دولت و ارتش رژیم صهیونیستی، برای حمایت از سرویس‌های امنیتی اسرائیلی و تقویت تبعیض نژادی و خشونت این رژیم و مصادره اراضی فلسطینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کشته شدن فرمانده بخش سایبری مامرام 
برخی از منابع خبر دیگری را از اراضی اشغالی داده‌اند که می‌تواند مورد توجه کسانی باشد که پیگیر اخبار رژیم آپارتاید اسرائیل هستند، ارتش اسرائیل رسماً کشته شدن فرمانده‌ بخش سایبری واحد مامرام (بخش مرکزی کامپیوتر و پردازش داده‌های ارتش رژیم آپارتاید اسرائیل) را بر اثر تصادف در حین حرکت به سمت محل کارش اعلام ‌کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: