kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۲۰۸
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۴
 
 
دادستان تهران از استرداد متهمی به کشور خبر داد که با اغوای ۵۰۰ نفر از شهروندان بابت مجوز اقامت و کار از آنها بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود.
به گزارش خبرگزاری میزان، بعد از ظهر دیروز متهم متواری که از ۵۰۰ نفر از شهروندان کلاهبرداری کرده بود با پیگیری دادسرای تهران به کشور مسترد شد.
دادستان عمومی و انقلاب تهران درخصوص جزئیات پرونده این کلاهبردار گفت: متهم با ترفند اغوای اخذ مجوز اقامت و کار با تشکیل دفتری در شمال تهران از ‌اشخاص مبالغ قابل توجهی را اخذ کرده است. علی صالحی افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که متهم از ۵۰۰ نفر از شهروندان در مجموع مبلغ ۶۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است. صالحی با بیان اینکه با توجه به متواری شدن متهم پرونده به خارج از کشور، وی طی یک فرآیند چندماهه و با برنامه‌ریزی دقیق قضایی دستگیر و به کشور مسترد شده است، ادامه داد: این فرد ابتدا در کشور ثالثی حضور داشته که در این کشور دستگیر شده و سپس با انجام ترفند‌هایی توانسته بوده از این کشور به مقصد کشور دیگری متواری شود.
وی بیان داشت: قبل از صدور اعلان قرمز برای متهم مذکور تمام جوانب بررسی و ادله کافی برای انجام این مهم توسط دادستانی جمع‌آوری شد و در نهایت با گردآوری ادله کافی برای متهم پرونده، اعلان قرمز بین‌المللی صادر و با پیگیری دستگاه قضا و اقدامات فرماندهی کل انتظامی کشور وی در نهایت در خارج از کشور دستگیر و به ایران مسترد شد.
دادستان تهران تاکید کرد: با توجه به ‌اشرافیت کامل قضایی بر روی پرونده، بازپرس رسیدگی‌کننده همزمان پرونده را آماده اتخاذ تصمیم کرده و صدور قرار نهایی بعد از تحقیقات از متهم در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: