kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۱۴۵
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۷پیش‌بینی تورم، بر اساس نوع تفکر
کمیل نقی‌پور: «۶۱ اقتصاددانی که سال گذشته پیش‌بینی تورم سه رقمی کرده بودن حرف بیراهی نزدن، اونها مبتنی بر تفکرشان که نمادش در حکمرانی، دولت قبل بود چنین پیش‌بینی کردن، قطعا با ادامه دولت روحانی این اتفاق می‌افتاد، اما اینکه این طور نشد در نتیجه رویکرد این دولت در بازگشت به مردمه».
اشتباه کارشناسان
یا هنر دولت؟!
عبدالله گنجی با انتشار این تصویر نوشت: «لطفا به‌دور از سیاسی سخن گفتن، خوب است بررسی شود این ۶١ کارشناس محترم اقتصادی از فهم صحنه اقتصادی عاجز بوده و ‌اشتباه کرده‌اند یا این هنر دولت بوده است که پیش‌بینی آنان (تورم سه رقمی) محقق نشده است؟ پذیرش هر کدام حریت می‌خواهد.»
برگزاری دوره آموزشی توسط رئیس‌جمهور!
باجلان: «پاسخ رئیسی به سؤال خبرنگار شرق، یک دوره جامع آموزشی علوم سیاسی و جامعه‌شناسی به مدعیان اصلاحات بود: «آنچه در جامعه می‌بینید اختلاف نظر است نه التهاب! القای اختلاف و دو قطبی در جامعه کار دشمن است».»
6 دلیل برای دیده نشدن افتتاح فاز 11 پارس جنوبی
ایمانی: «افتتاح فاز ۱۱پارس جنوبی به ۶ دلیل نباید دیده شود! شکست تحریم‌های فلج‌کننده و فشار حداکثری آمریکا؛ موفقیت متخصصان ایرانی بدون برجام وFATF و با وجود عهدشکنی توتال؛ تولید روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز؛ درآمد سالانه ۵ میلیارد دلار (۱۰درصد کل درآمد کشور) و ایجاد ‌اشتغال مجال صادرات فنی مهندسی».
ترس از رسوا شدن بیشتر کم‌کاری‌ها
مهدی قاسم‌زاده: «وقتی برخی روزنامه‌های داخلی، به هیچ عنوان خبر بهره‌برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی را پوشش نمی‌دهند یعنی اساسا با ایجاد هرگونه امید و حس خودباوری در جامعه مشکل دارند، با خروج مذاکره از اولویت ذهنی جامعه (به‌عنوان تنها راه‌حل مشکلات) مسئله دارند و از بازبینی تعلل‌های چندین ساله و خوش‌بینی‌های واهی‌شان توسط جامعه هراس دارند!»
آرامش
در خانه پدری
کاربری با انتشار این تصویر از زائران اربعین حسینی‌(ع) در حرم امیرالمومنین علی‌(ع) نوشت: «خوابی چنین در حرم مولایم علی(ع) آرزوست».
ثمره حاکمیت دموکرات‌ها
و جمهوری‌خواه‌ها
در آمریکا
حسن عابدینی: «دو نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا، یکی حواس پرت و دیگری در تردد بین زندان و خانه است. این ثمره تربیت سیاسی و جانشین‌پروری حزب دموکرات و جمهوری‌خواه است که
۴ رئیس‌جمهور آمریکا ۲ تریلیون دلار برای سرنگونی طالبان هزینه کردند تا پس از ۲۰ سال به قدرت برسد.»
ایجاد شغل به سبک آمریکا!
علی جهانگیری: ««تخمين زده مي شود كه 1 الي 2 ميليون روسپي در آمريكا وجود دارد.» فاجعه اونجاست كه در ليبرال دموكراسي آمريكا، اين افراد به جاي نيازمند «شاغل» محسوب مي‌شوند!»
بدون برجام، بدون جشن
کاربری با ‌اشاره به خبر ورود ۶۰ هواپیمای جدید به کشور نوشت: «رئیس ‌سازمان هواپیمایی: «در طول ۲۰ ماه گذشته ۶۰ هواپیما وارد شده که
۳۰ فروند تاکنون عملیاتی شده. تعداد ناوگان هوایی تا پایان سال به ۲۵۰ فروند هواپیما می‌رسد.» نه برجامی برای ورود این هواپیما‌ها امضا شد و نه برای ورود یک هواپیما جشن و آب بازی گرفتند.»
از شاهد 136 تا سزیم 137
فائزه طلایی: «یه وقتی با شاهد ۱۳۶ معادلات دنیارو تغییر دادیم، حتی اروپا برای خرید پهپادمون صف کشیده، امروز هم نوبت سزیم ۱۳۷ شده! از ۱۵ کشور تقاضا برای خرید محصولات رادیو دارویی داریم و امروز بزرگ‌ترین تولید‌کننده رادیو دارو در منطقه هستیم، اینو به غربگراها نگید درجا سکته میکنن».
از دکترای جعلی تا بهانه‌گیری
علی‌اصغر محرم‌زاده: «وقتی میرحسین موسوی با مدرک فوق لیسانس عمران، سال‌ها تو دانشگاه تربیت مدرس علوم سیاسی درس می‌داد و با عنوان دکتر موسوی فعالیت می‌کرد، صدای یکی از همین اصلاح‌طلب‌هایی که الان به استادی مرتبط با مدرک تحصیلی ثابتی گیر میدن در نیومد.»

نام:
ایمیل:
* نظر: