kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۱۴۱
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۷

 

رئیس‌شورای شهر تهران با‌ اشاره به ورود تاکسی‌های وارداتی به تهران، گفت: این تاکسی‌ها برقی هستند و بالای یک میلیارد تومان قیمت دارند.
به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی چمران در حاشیه جلسه دیروز شورای شهر درخصوص ورود اتوبوس‌های جدید به تهران، اظهار داشت: قبلا شهرداری سهم خود را پرداخت کرده است. یک مقدار از اتوبوس‌ها آماده شده و قرار است در اربعین استفاده و بعد وارد شهر شوند، البته این اتوبوس‌ها داخلی است.
چمران درخصوص وعده معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران برای اختصاص ۳۰۰ دستگاه اتوبوس تا پیش از مهر، گفت: مطمئن نیستم که 100 دستگاه باشد؛ یکی می‌گفت حدود 30  دستگاه است اما این تعداد برای تهران چشمگیر نیست.
وی با بیان اینکه باید هزار دستگاه اتوبوس تا سال آینده وارد تهران شود، افزود: تعدادی تاکسی وارداتی هم داریم که البته دولت به تاکسیران‌ها در این زمینه کمک می‌کند؛ قیمت تاکسی‌های وارداتی که برقی هستند، بالای یک میلیارد تومان است.
چمران در پاسخ به این پرسش که آیا تاکسیران‌ها می‌تواند این رقم را پرداخت کند، بیان داشت: 400 میلیون تومان وزارت نفت، بیش از 300 میلیون نیز وام داده می‌شود، مقداری هم قیمت تاکسی فرسوده است و اگر راننده مبلغی هم بگذارد می‌تواند این خودرو را خریداری کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: