kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۲۱۳۴
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۷

 

وب‌سایت آمریکایی المانیتور در گزارشی تکان‌دهنده از رونق قاچاق انسان در استان ادلب سوریه، که تحت کنترل گروه تروریستی «هیئت تحریرالشام» است، نوشت.
در گزارش وب‌سایت آمریکایی المانیتور به شهادت دخترانی اشاره شده است که تحت بردگی جنسی و قاچاق اعضای بدن قرار گرفته‌اند و این اعضای بدن به اشخاصی از حوزه خلیج‌فارس در ادلب فروخته شده است. براساس این گزارش، این کار با مشارکت «هیئت تحریرالشام» و «حزب اسلامی تورکستان» بین سوریه و ترکیه انجام می‌شود. «قاچاق انسان در استان ادلب در شمال‌غرب سوریه که تحت کنترل «هیئت تحریرالشام» است، رو به افزایش است. طبق همین گزارش، زنان و دختران آسیب‌پذیرترین افراد در برابر این جنایت شنیع هستند و اغلب قربانی شبکه‌های قاچاق جنسی و اعضای بدن می‌شوند. آن‌طور که ایسنا نوشته است، براساس این گزارش، به گفته «اسماء خلیل»، مدیر مرکز سوریه پیرامون قربانیان قاچاق انسان در ادلب، «اطلاعات رسمی درباره تعداد دقیق قربانیان قاچاق انسان و اعضای بدن در سوریه وجود ندارد و اعداد و ارقام این جنایت مبتنی بر شواهد و ادله نیست و از طرفی بسیاری از خانواده‌ها از ترس رسوایی این مسائل را پنهان می‌کنند.»
«بسام العاصمی»، وکیل مدافع درباره دلایل افزایش قاچاق انسان در ادلب سوریه گفت، این نوع تجارت در همه جای دنیا وجود دارد؛ اما بیشتر در مناطق جنگی و مناطق بی‌ثبات دیده می‌شود. در سوریه گروه‌های تروریستی از زنان و کودکان سوءاستفاده کرده و آنها را مجبور می‌کنند فعالیت‌های غیرقانونی مانند گدایی، فحشا، بردگی جنسی و دزدی انجام دهند. وی افزود، حتی کودکان توسط سازمان‌های تروریستی برای جنگ در مناطق درگیری به خدمت گرفته می‌شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: