kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۸۲۲
تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۴
پیکر مطهر یک شهید گمنام دفاع مقدس با حضور مردم شهیدپرور تهران تشییع شد.

 


این شهید 30 سال سن داشت و در عملیات کربلای پنج و در شلمچه به شهادت رسیده بود و پیکرش به تازگی تفحص شده است.
مراسم تشییع این شهید گمنام از ساعت ۷ صبح دیروز جمعه ۳ شهریور در مدرسه عالی شهید مطهری در بهارستان آغاز شد. پس از قرائت دعای ندبه، آیت‌الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران بر پیکر شهید، نماز خواند.
در ادامه، پیکر مطهر این شهید گمنام با همراهی خیل گسترده مردم قدرشناس و شهیدپرور تهران، در خانه مداحان اهل بیت‌(ع) به خاک سپرده شد.
در مراسم خاکسپاری هم محمود کریمی پس از مرثیه‌خوانی، گفت: اگر این روزها می‌گویند مرزها باز است و می‌توانید به کربلا بروید و حتی می‌شنوید که در فلان مرز ازدحام جمعیت شده است و مراجعه نکنید، همه به برکت تلاش‌های این شهداست که معبر را باز کردند؛ حتماً برای این شهید اسم بگذارید تا افراد محل این شهید را به اسم بشناسند.
حسین یکتا رئیس‌هیئت مدیره جمعیت امام رضایی‌ها و از رزمندگان دوران دفاع مقدس در این مراسم اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری شلمچه قطعه‌ای از بهشت و شب‌های کربلای ۵، شب‌های قدر انقلاب اسلامی بود. ایشان می‌فرماید هرکس شهدای کربلای ۵ را فراموش کند، اسمش از قافله انقلاب خط می‌خورد. در کربلای پنج آتش سنگین بود اما بچه‌ها تا دیوارهای بصره پیش رفتند تا دشمن مجبور به تسلیم شود.
وی افزود: این روزها مثل کربلای پنج است و آتش دشمن سنگین است؛ اما ببینید چه خوشگل خون امام حسین(ع) جواب می‌دهد! چه خوشگل اربعین به کربلا می‌رویم! آن روزها گذشت و امام فرمود اگر ملت ایران و عراق یکی شود، اتفاق مهمی در تاریخ رخ می‌دهد.
یکتا گفت: امروز وسط این قصه‌ها، شبهه‌ها و آتش‌ها رهبری می‌فرماید فتح قله نزدیک است و به زودی نماز را در قدس می‌خوانیم. می‌بینید وقتی شهید می‌آید حال مردم عوض می‌شود. زمان تشییع غواص‌ها آقا فرمود زمانی که انقلاب نیاز داشت، امام زمان نظر کرد و غواص‌ها رخ نشان دادند و حال کشور عوض شد. پیکر حاج قاسم که آمد و حال دنیا عوض شد.
وی گفت: شهیدان دارند مدیریت می‌کنند و ما را تربیت می‌کنند.
حسین اَشتری فرمانده سابق نیروی انتظامی هم در این مراسم اظهار داشت: امسال مراسم محرم باشکوه‌تر از هرسال بود که رهبری هم ‌اشاره کردند. باید قدردان این مردم باشیم تا ان‌شاءالله شرمنده شهدا نشویم.

نام:
ایمیل:
* نظر: