kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۷۹۸
تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۶
رئیس‌ سازمان امور مالیاتی:

 

رئیس ‌سازمان امور مالیاتی گفت: لایحه مالیات بر مجموع درآمد تدوین شده که امیدواریم هرچه سریع‌تر نهایی شود و به صحن مجلس برود.
به گزارش تسنیم، سید محمدهادی سبحانیان درباره اقدامات جدید مالیاتی اظهار داشت: رویکرد نظام مالیاتی، حمایت از تولید و کاهش فشار بر تولید است و در این راستا ضمن انجام اقدامات موثر و به‌موقع، از وضع قوانین حمایتی استقبال می‌کند.
او با بیان اینکه اراده دولت بر حمایت از تولید است، افزود: به پیشنهاد دولت در دو سال گذشته، نرخ مالیات بر فعالیت‌های تولیدی دو واحد درصد در سال جاری و پنج واحد درصد در سال 1401 کاهش یافته است. اگر چه این اقدام بخش قابل توجهی از درآمدهای مالیاتی دولت را از بین می‌‌برد اما به جهت حمایت از تولید، پیگیری‌های لازم برای کاهش مالیات واحدهای تولیدی به طور جدی دنبال می‌‌شود.
رئیس ‌سازمان امور مالیاتی افزود: رویکرد نظام مالیاتی بر کاهش فشار بر تولید و رفتن به سمت مالیات بر مصرف است. در حال حاضر بیش از 50 درصد از درآمدهای مالیاتی کشور مبتنی بر مالیات بر ارزش افزوده است که به موازات همین رویکرد است.
سبحانیان به نقش و تاثیر لایحه مالیات بر مجموع درآمد در این زمینه ‌اشاره کرد و افزود: هدف ما از این لایحه این است که بار مالیاتی را از تولید به سمت ‌اشخاص ببریم. این لایحه تدوین شده و امیدواریم هرچه سریع‌تر نهایی شود و به صحن مجلس برود.

نام:
ایمیل:
* نظر: